Pestrý program na březen připravila také Městská knihovna ve Studénce. I tam myslí na starší spoluobčany, a tak ve středu 9. března začne Počítačový kurz pro seniory. „Je určen pro úplné začátečníky a nabízí možnost získání základních znalostí v práci s počítačem,“ upřesnila vedoucí studénecké knihovny Hana Bajnarová. Kurzy se uskuteční každou středu až do 30. března.

Do zcela jiného prostředí zavede návštěvníky knihovny přednáška Aloise Urbiše nazvaná podle jeho knihy „Žít feng-šuej v našich podmínkách.“ Zájemci o vědomosti o nauce, která čerpá z tisíciletých tradic a zkušeností čínských učenců, by ve čtvrtek 10. března neměli v knihovně chybět. Přednáška začne v 18.00 hodin. Pátek 11. března bude patřit školákům, kteří budou od 8.15 hodin besedovat s dětskou psycholožkou a spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou.

Ve středu 16. března začnou dvě výstavy. „Tou první je výstava výrobků z pedigu, druhou výstava obrazů Věry Bárové, která vytváří svá díla ústy,“ přiblížila Hana Bajnarová.

Večer indické poezie a indického tance pracovníci knihovny ve Studénce připravují na čtvrtek 17. března. Od 18.00 hodin tam vystoupí literární seskupení Slunovrat a taneční skupina Habibi

Pestrý měsíc zakončí ve čtvrtek 24. března přednáška Jiřího Máry, jenž od 18.00 hodin v rámci projektu Prstem po mapě 2011 představí Galapágy a Ekvádor.

Knihovna v Bílovci připravila na březen množství zajímavých akcí. Patří mezi ně například výstava fotografií Dalibora Demela Kdo rozbije hory. „Výstava navazuje na únorovou besedu, kde nám pan Demel svým sympatickým a velice zajímavým povídáním přiblížil své zážitky z cesty po Thajsku a buddhistických klášterech,” vysvětlily pracovnice knihovny na internetových stránkách.

Ve středu 9. března ve 14.30 hodin se v prostorách knihovny uskuteční křest knihy František a jeho pohádky do postýlky, jež je dílem Lenky Rožnovské a Magdy Veverkové. Pro milovníky záhad je připravena předáška a beseda s Arnoštem Vašíčkem, tentokrát na téma Tajemství Ďáblovy bible a jiných záhadných rukopisů. Akce začne 23. března v 17 hodin.

Na stránkách www.knihovnabilovec.cz lze nalézt další informace o březnových akcích knihovny.

Ve fulnecké knihovně bude celý měsíc březen probíhat strašidelná soutěž Strašidlík a různé aknety.