VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knurrův dům čeká na peníze

Fulnek - Projekt, který se zabývá dalším využitím Knurrova domu ve Fulneku počítá například s vybudováním muzea či knihovny. Město však stále čeká na mnohamilionovou dotaci, bez které to nepůjde.

28.12.2010
SDÍLEJ:

Knurrův dům potřebuje rekonstrukci. Otázka je, zdali budou peníze.Foto: Deník/Věra Růčková

STAV PO ROCE

Je tomu rok, co fulnečtí zastupitelé schválili převod Knurrova domu nedaleko Komenského náměstí, který vlastnil Moravskoslezský kraj, do majetku města. Opuštěný objekt, v němž sídlil dlouhé roky dětský domov, nabádal k rozličnému využití.

Jako první se v jeho stěnách zabydlelo Informační centrum Fulnek. To se přestěhovalo z nevyhovujících prostor na Masarykově ulici do opraveného přízemí domu. „Dosavadní „ičko“ bylo strašně malé a vzhledem k tomu, že začíná turistická sezona a ti lidé informace chtějí mít, rozhodli jsme se, že by bylo lepší mít infocentrum v tomto prostoru, hned vedle Památníku J. A. Komenského,“ zmínil se v červenci tohoto roku místostarosta Jaroslav Štekbauer. Infocentrum od té doby šlape. Denně jej v sezoně navštíví kolem 90 turistů, mimo sezonu se pak tento počet pohybuje okolo 60.

Jak je to ale s ostatními záměry?

V paláci mělo vzniknout muzeum hlavolamů, fulneckých hasičů a památek, dále také hudební sál, studovna, přemístěná knihovna a také obřadní síň. Úplně nahoře pak mají vzniknout prostory pro volnočasové aktivity spolků a klubů Fulnecka. Projekt je hotov a nyní město čeká, zdali dostane tolik potřebnou finanční injekci. Jen náklady na rekonstrukci objektu jsou totiž vyčísleny na zhruba 42 milionů korun. „Pro realizaci této rekonstrukce se předpokládá získání dotace z evropských fondů. Proto byla zpracována žádost o dotaci, která se v říjnu tohoto roku podala do Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko, prioritní osy Rozvoj měst, oblasti podpory Subregionální centra.

Podaná žádost splnila všechny formální náležitosti a je nyní postoupena dalšímu posuzování,“ upřesnila nynější starostka, Jana Mocová s tím, že vyhodnocení žádosti se předpokládá v květnu roku 2011. Dotace by městu pomohla s financováním necelých 76 procent způsobilých výdajů, což činí asi 31 milionů 354 tisíc korun. Práce na domu, v případě kladného posouzení žádosti, začnou v roce 2011 a skončí o dva roky později, 2013.

Autor: Věra Růčková

28.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení