Ve čtvrtek se ještě z mnoha míst Knurrova domu na náměstí ve Fulneku ozývalo bouchání, zvuk rozbrušovačky a podobně. Dokončovací práce byly v plném proudu, aby se dnešní otevření historického objektu pro veřejnost uskutečnilo ve větším klidu.

„Samozřejmě že tady ještě budou nějaké nedodělky, ale ten, kdo tady byl před zahájením rekonstrukce, bude mít možnost vidět, kam ty peníze šly,“ uvedl pro Novojičínský deník místostarosta Fulneku František Schindler.

Již při vstupu na nádvoří domu jistě mnohé návštěvníky upoutá objevená studna, která je nyní vyčištěná, přikrytá kovanou mříží a nasvětlená, v druhém rohu si budou moci prohlédnout staré původní klenby.

Budova je téměř celá bezbariérová, a tak se i starší či handicapovaní návštěvníci snadno dostanou do pater, kde bude například knihovna s přijímací recepcí i částí pro děti a mládež. Mnohé návštěvníky jistě zaujme sál s částí původní stropní malby. „Zatím ještě nemáme vymyšlené úplné využití,“ poznamenal místostarosta.

V objektu se počítá i s výstavní a obřadní síní, se salonky pro pořádání různých workshopů, část objektu zaberou kanceláře.

„Obsazení máme už tak z osmdesáti procent vyřešené,“ doplnil František Schindler, který by byl rád, kdyby v objektu opět fungovala i nějaká kavárna. Ta tam již byla před rekonstrukcí, v přízemí naproti kanceláře informačního centra, které se do Knurrova domu opět vrátí.

Rekonstrukce Knurrova domu trvala zhruba 14 měsíců a stála okolo 40 milionů korun. „Jedná se o největší investici ve městě za posledních deset let. Jsem moc ráda, že tuto významnou kulturní památku z šestnáctého století budou moci obyvatelé Fulneku zase využívat,“ sdělila na webových stránkách Fulneku starostka města Radka Krištofová.

Knurrův dům bude přístupný dnes od 16 hodin a k slavnostní atmosféře zahraje ženské smyčcové trio Inflagranti.