O tom, že společné zpívání koled lidi na Novojičínsku neomrzelo svědčí nejen skutečnost, že se letos zpívalo na rekordních jedenácti místech, ale také to, že v Novém Jičíně a ve Frenštátě pod Radhoštěm se sešlo oproti loňsku zase o něco více zpěváků. Na obou místech jich bylo okolo šesti stovek, možná i více.

V Bílovci se jen na pódiu vystřídalo okolo sedmdesáti lidí, s těmi co si přišli na Slezské náměstí zazpívat jich mohlo být okolo tří stovek.

Zhruba o stovku méně zpěváků se sešlo na náměstí Republiky ve Studénce, okolo 250 lidí se sešlo na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře. „Vůbec jsme nečekali, že jich přijde tolik. Bylo to super,“ sdělila Petra Richterová z odboru kultury a cestovního ruchu příborské radnice s tím, že příští rok se v Příboře určitě sejdou zase.

Příjemné prostředí vytvořili žáci škol v Kopřivnici, kteří byli tahounem premiérového zpívání koled v tomto městě. Napoprvé se tam ke zpívání sešlo ke dvěma stovkám lidí.
Zhruba stejný počet lidí se sešel také v Hodslavicích, kde na akci, která se tam rovněž uskutečnila poprvé, shlížel symbolicky z podstavce František Palacký.

Akce Deníku Česko zpívá koledy v centru obce Hodslavice na Novojičínsku, středa 12. prosince 2018Zdroj: Deník / Adam Knesl

Akce Deníku Česko zpívá koledy v centru obce Hodslavice na Novojičínsku, středa 12. prosince 2018Zdroj: Deník / Adam Knesl

Zpívání koled v Hodslavicích - více snímků zde:

Poprvé si zazpívali koledy také obyvatelé a návštěvníci Kateřinic na tamním fotbalovém hřišti. „Mohlo nás být okolo sedmdesáti. Bylo to moc pěkné,“ řekla Andrea Nováková, která akci spoluorganizovala.

Letos si opět zazpíval koledy u stromečku ve Vrchách také ženský sbor Krákorky, již počtvrté se zpívalo rovněž v Kuníně a poprvé si zazpívali také v Odrách, kde si přišlo zazpívat okolo 150 lidí. „Bylo to moc pěkné. příští rok bychom to určitě chtěli udělat zase, i s nástroji,“ pochvalovala si akci organizátorka Jitka Jakubíková.

Příští rok se sejdeme u akce Česko zpívá koledy s Deníkem ve středu 11. prosince.

Podívejte se také, jak vypadalo zpívání koled na dalších místech v kraji:

Ostrava

Opava

Frýdek-Místek

 

Z Valašského muzea v přírodě v Rožnově vzniklo po podpisu zřizovací listiny 12. prosince 2018 Národní muzeum v přírodě. Dokumenty stvrdili podpisy Naďa Goryczková, ministr kultury Antonín Staněk a Jindřich Ondruš.
Z rožnovského skanzenu je Národní muzeum v přírodě
Zvonička v Kopané, části Frenštátu pod Radhoštěm, je kulturní památka.
Ve Frenštátě obnovili starou zvoničku