V České republice se k akci přihlásili organizátoři z 991 míst, Zpívalo se také na 13 místech v zahraničí. Na Novojičínsku se konala akce Česko zpívá koledy na sedmnácti místech a předběžným odhadem se celkově sešlo okolo tří tisíc lidí.

Ještě před začátkem akce si účastníci připomněli úterní tragickou událost v ostravské fakultní nemocnici, kde tichý střelec připravil na místě o život šest lidí, další tři zranil. Zesnulé přítomní uctili symbolickou minutou ticha.

Pak už přišlo na řadu zpívání, se kterým pomáhaly hlavně dětské sbory, ale i muzikanti. Ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde se sešlo rekordních asi šest stovek lidí, dokonce přerušili zasedání zastupitelstva.

Česko zpívá koledy 2019 - Frenštát pod Radhoštěm:

„Zastupitelé, snad až na malé výjimky, společně zazpívali koledy a pak šli pokračovat v jednání,“ sdělil ředitel MěKS Frenštát pod Radhoštěm Marian Žárský.

V Odrách uvedl akci místní starosta Libor Helis, ve Vlčovicích napoprvé přišlo přes 200 lidí a se čtením textů lidem pomohl projektor. Ze všech míst se ozývaly hlasy spokojenosti a přání, aby se při akci Česko zpívá koledy sešli zase za rok.

DALŠÍ MÍSTA NA NOVOJIČÍNSKU:

Česko zpívá koledy 2019 - Bílovec:

Česko zpívá koledy 2019 - Příbor:

Česko zpívá koledy 2019 - Kopřivnice, Vlčovice:

Česko zpívá koledy 2019 - Kunín:

Česko zpívá koledy 2019 - Hodslavice: