Začátkem května obnovili pracovníci Technických služeb města Frenštátu pod Radhoštěm travnaté plochy kolem kamenné kašny a pod lípou na náměstí.

„Jelikož tyto plochy byly ve velmi zanedbaném stavu museli zaměstnanci TS, úseku péče o zeleň, veškeré tyto plochy předem připravit rekultivací, zarovnáním, dosypáním substrátu a následným válcováním ploch tak, aby bylo možné trávník ihned po jeho vyřezání položit,“ uvedl Petr Koblovský, správce veřejného prostoru TS města.

Pietní akt ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Pietní akt ve Frenštátě

Travní koberec je předpěstovaný trávník určený k okamžitému založení nového trávníku. Jedná se o díly (pásy) trávníku vypěstovaného specializovanou zahradnickou firmou na pěstitelských plochách, které se odříznou slupovacím strojem a srolované dopraví na místo realizace, kde se pokládají.

„Na rozdíl od setého trávníku okamžitě odstraní bahno i prach, a proto nachází uplatnění všude tam, kde potřebujeme rychlý výsledek. Na tuto obnovu bylo požito 130 m2 travnatého koberce z nedalekého Rožnova pod Radhoštěm. Celá rekultivace travních ploch na frenštátském náměstí byla vyčíslená na 30 000 Kč,“ doplnil Petr Koblovský.

Ilustrační foto.
Starosta Nového Jičína svolal první zasedání okrskových volebních komisí

„Veřejné trávníky a jejich údržba jsou tématem v téměř každé obci. Naším cílem je revitalizovat zeleň a vytvořit v našem městě veřejné prostory, které výrazně přispějí ke zkvalitnění života a příjemného klimatu pro bydlení a odpočinek,“ uzavřel Jan Rejman, starosta města.