Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Frenštát pod Radhoštěm: Kolem obchodů jsou výkaly a špína

Nepořádek v areálu nákupního centra Kyčera ve Frenštátě pod Radhoštěm je podle místních provozovatelů neúnosný.

19.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Miroslav Fuchs

Situace s kupícími se odpadky v areálu nákupního centra Kyčera došla tak daleko, že se dostala až na jednání frenštátského zastupitelstva. „V minulosti se o odvoz odpadků staralo město technické služby," uvedla jedna z nájemkyň prostoru v nákupním středisku, Věra Vlková, majitelka knihkupectví Globus. Ta také připomněla, že po prodeji pozemků v areálu nákupního střediska technické služby přestaly odpady odvážet.

„Lidé tam ale byli zvyklí nosit odpadky a ty se tam začaly kupit. Nebezpečí infekce a pobíhající hlodavci mě donutili jít za tehdejším starostou Stanislavem Hrabovským. Ten řekl, že se jedná o veřejný prostor a město bude odpady odvážet. Před vstupem do prodejny potravin a knihkupectví byly nainstalovány odpadkové koše a každý den byl odpad odvezen," pokračovala Věra Vlková. Problém opět nastal, když současný pronajímatel prodejny potravin nainstaloval vlastní odpadkový koš, a technické služby tak odvezly předchozí odpadové nádoby a přestaly odvážet odpady.

„My, z knihkupectví, i zaměstnanci prodejny potravin jsme se snažili nepořádek řešit, ale není v našich silách denně uklízet to, co tam je," dodala Věra Vlková a poukázala na to, že nákupní centrum je asi sto metrů od náměstí. „Věřím, že najdete nějaký způsob k spokojenosti nás všech," poznamenala Věra Vlková, načež nechala promítnout fotografie, na nichž byly například hořící odpadkový koš, roztahané odpady po zemi, místo poznamenané zvratky, výkaly a podobně.

Majitelka části objektu Vlasta Mintělová uvedla, že podle ní je největší nepořádek z baru, který je v patře objektu. „Myslím si, že město vůbec nemělo povolit jakousi hernu nebo bar v takovém středisku. V noci je to tam zech…, zblité i zes…," nebrala si servítky Vlasta Mintělová a dodala, že dům omítli a už několikrát volali pojišťovnu kvůli škodě, kterou někdo způsobil. „Nevím, jestli tam nikdo ze zastupitelstva nechodí, abyste to viděli a snažili se udělat nějakou nápravu," pokračovala Vlasta Mintělová.

Oslovený ředitel Technických služeb Frenštátu pod Radhoštěm Pavel Stachura sdělil, že ani jeden z odpadkových košů v areálu objektu není technických služeb a proto je nevyvážejí, a to již od doby, kdy se objekt dostal do soukromých rukou. Z následující diskuze vyplynulo, že zřejmě neexistuje žádná páka na to, aby lidé v areálu nedělali nepořádek, neboť se jedná o soukromý majetek. Místostarosta Pavel Mička připomněl, že každý podnikatel je povinen zajistit si likvidaci odpadů na vlastní náklady. „Máme určitě zájem, aby tam pořádek byl. V prvé řadě by se měl každý vlastník podívat na to, komu prostory pronajímá, a jak se nájemce chová. Je na diskuzi, jestli tam město bude zajíždět kvůli likvidaci odpadů," dodal místostarosta Mička.

Zastupitel Karel Míček navrhl, aby do doby, než se město s provozovateli nějak dohodne, přidalo k provozovnám několik nádob a kontejnerů na odpad, který by ve zkrácených intervalech odvážely technické služby města. „A vyfakturovali bychom to těm obchodníkům s tím, že jsme jim udělali pořádek kolem jejich obchodu," dokončil myšlenku Karel Míček.

Starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová upozornila, že město nemůže fakturovat tomu, s kým nemá uzavřený právní vztah, což potvrdil právník města. Posléze starostka slíbila, že město vyzve vlastníky a bude se snažit hledat nějaké společné řešení.

Autor: Ivan Pavelek

19.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení