Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolem poplatků bylo hodně veselo

Frenštát pod Radhoštěm – Kdo by si myslel, že zasedání zastupitelstev jsou jen suchá projednávání rozpočtu, vyhlášek a podobně, mýlil by se. Občas bývá hodně veselo. Tak tomu bylo například ve Frenštátě pod Radhoštěm.

29.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Rozehnal

Frenštátští zastupitelé v závěru jejich zasedání projednávali tři obecně závazné vyhlášky, mezi nimi i tu o místních poplatcích. Vedoucí finančního odboru Ivana Obšilová upozornila zastupitele na změny ve vyhlášce, které vyplynuly ze změny zákona, nato starostka Zdeňka Leščišinová poskytla přítomným prostor k diskuzi.

Zastupitelku Katuši Mráčkovou zajímalo, kdy byly naposledy zvyšovány poplatky za psy. „Za dobu, co tady pracuji, tedy za poslední čtyři roky, nebyly,“ odpověděl jí Zdeněk Krpec, pracovník finančního odboru. Mráčková poukazovala na skutečnost, že důchodce v rodinném domě platí za psa sto korun, za druhého dvě stě. „Myslela jsem si, že bychom mohli dát i u prvního dvě stě. Ale beru zpět,“ nechala se slyšet Mráčková.
Ve vyhlášce mimo jiné stojí, že stokorunový poplatek se týká lidí, u nichž starobní důchod je jediným zdrojem příjmu. Na to reagoval zastupitel Přemysl Norský. „Můžeme registrovat důchodce, kteří budou nějakou dobu pracovat?“ otázal se Norský. Na to mu Krpec odpověděl, že pokud úřad zjistí, že důchodce pracuje, zpoplatní jeho psa vyšší sazbou.

Zastupitel Karel Míček navrhl, aby slova o jediném zdroji příjmu byla vypuštěna, ale Obšilová upozornila, že takto to stanoví zákon.
Norský si situaci, že by důchodce krátkodobě pracoval, a tudíž platil více, ale nedokázal představit prakticky. „Nemyslím si, že je nutná nějaká úprava. Nechejme tomu volný průběh. Pokud se nějaký důchodce přihlásí… Já se nedomnívám, že jich bude přehršel,“ vyslovil Norský nahlas myšlenku, kterou vyvolal všeobecné veselí.

To ještě vygradovalo po příspěvku zastupitelky Lenky Kuncové, která se dotázala úředníků z finančního odboru. Zda při odhlášce je nutné předložit úmrtní list psa. „Známá mi říkala, že zaměstnanci úřadu požadovali úmrtní list psa,“ sdělila Kuncová.

Nato ji Obšilová ubezpečila, že nic talkového není nutné. „Prosím Vás, Kdo to po vás chtěl?“ neskrývala překvapení vedoucí finančního odboru.
Korunu všemu nasadil místostarosta Pavel Mička, když žertem prohodil: „Ještě aby se nestalo, že by někdo chtěl toho mrtvého psa odevzdat.“

Autor: Ivan Pavelek

29.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Prvňáčci z 1.B třídy Základní školy Komenského 68, Nový Jičín.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Krajské vojenské velitelství Ostrava v úterý pořádalo mediální den s ukázkami likvidací nepřítele při přepadeních, léčkách, ale i dalších akcích „militantních skupin“ vyslaných k destabilizaci bezpečnostní situace v zemi.
37

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

Útlum nabídky nových bytů končí. Zkušený developer nabízí bydlení v zahradě se vzrostlými stromy.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.  

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Celkem 160 praktických lékařů pro dospělé ordinuje v okrese Ostrava. Pokud se ke svému praktikovi vydáte zítra (ve středu 18. října), budete mít smůlu. Bude mít zavřeno. Praktičtí lékaři totiž budou stávkovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení