Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komunisté diskutovali se zástupci OF

Novojičínsko - Vážení čtenáři, pokračujeme v ohlédnutí po dvaceti letech a opět vám přinášíme výňatky z tehdejšího tisku.

19.4.2010
SDÍLEJ:

Ohlédnutí - jak to bylo před dvaceti lety.Foto: Deník

Jak to bude s kluby KSČ na pracovištích,   o očistě strany i o rehabilitaci školských pracovníků psal před dvaceti lety týdeník Rozkvět.

Novojičínsko – Schůzka zástupců Občanského fóra Ivana Mynáře a Miroslava Urbana s představiteli okresního výboru KSČ Karlem Kubošem a Karlem Konečným přinesla několik zajímavých otázek i odpovědí. Konkrétněji se o projednávaných věcech zmínil Miroslav Urban, autor textu, který vyšel před dvaceti lety v týdeníku Rozkvět. Na dotaz, jak to bude s činností klubů KSČ, se zástupcům OF dostalo odpovědi, že tato činnost je dána organizačním řádem, přijatým na mimořádném sjezdu KSČ. Z něj vyplývá, že komunisté mohou vytvářet kluby, ale zásadně jen mimo pracoviště, nesmějí zasahovat do řízení organizace a už vůbec ne do personální práce. Činnost těchto klubů musí být vedena mimo pracovní dobu a pracoviště.

Jako příklad autor uvedl, že nemůže například fungovat klub KSČ na škole, ale při školství. „Podle vyjádření soudruha Kuboše v Novém Jičíně žádný takový samostatný klub nepracuje. Toto však zástupci OF zpochybnili a přednesli námitku, že někde bylo pochopeno zakládání klubů jako přeměna ZO KSČ s malou obměnou, kde jsou profese od ředitele podniku až po vrátného,“ uvedl v textu Urban.

V otázce očisty zástupci KSČ sdělili, že ta je složitou a nepříjemnou, avšak vnitřní záležitostí strany. Zároveň dodali, že do květnových voleb se tak nestane. Urban v závěru článku shrnul, že ze 14300 členů vystoupilo z KSČ po listopadu 4300 členů, nově se přihlásilo asi deset členů.

Očistili učitele

Omluvu za neoprávněné postupy bývalých funkcionářů vůči perzekuovaným učitelům zveřejnil před dvaceti lety v týdeníku Rozkvět odbor školství, mládeže a tělovýchovy Okresního národního výboru v Novém Jičíně. Učitelům, jež plně rehabilitoval, zároveň vyslovil satisfakci v oblasti společenské, morální a politické.

Jednalo se o Marii Temelovou, bývalou ředitelku MŠ v Odrách, Helenu Hambálkovou, učitelku základní školy z Jeseníku nad Odrou, Jaroslava Rečku, ředitele Základní devítileté školy v Petřvaldě, Zdeňka Žourka, ředitele ZDŠ v Jistebníku nad Odrou, Jarmilu Kumorowskou, učitelku ZŠ Komenského 68, Nový Jičín, Růženu Čechovou, učitelku ZDŠ Komenského, Nový Jičín, Soňu Seidlerovou, učitelku MŠ ve Staré Vsi u Bílovce, Naděždu Pyšovou, učitelku ZŠ npor. Loma v Příboře, Ervína Bártka, ředitele ZDŠ v Novém Jičíně-Žilině a Fabiána Hudce, učitele ZDŠ ve Slatině a LŠU v Bílovci.

Neodbytné Rudé právo

Nový Jičín – Zajímavý poznatek zveřejnil v týdeníku Rozkvět Ivan Mynář. Uvedl, že po listopadu 1989 odhlásil odběr Rudého práva, které musel ještě dalšího čtvrt roku povinně odebírat. Objednal si Lidové noviny a těšil se, jak 2. dubna konečně najde ve schránce jiný než levicový tisk. Otevřel ji, a zmrznul mu úsměv. Ve schránce opět leželo Rudé právo.

Chtěli zkvalitnit práci esenbáků

Nový Jičín – Nově ustanovená občanská komise zveřejnila výzvu obyvatelům Novojičínska. Komise, jejímž úkolem bylo také spolupodílet se na zkvalitnění práce bezpečnostních orgánů, zejména v dodržování zákonnosti, vyzvala obyvatele, aby podávali své podněty a upozornění na nesprávný postup příslušníků Sboru národní bezpečnosti (dnešní Policie ČR – pozn. autora), kdy došlo k porušení zákonnosti či zneužití funkce. Podněty mohli občané zasílat na odbor vnitřních věcí Okresního národního výboru v Novém Jičíně.

Autor: Ivan Pavelek

19.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.  

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. 

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení