Nové sportovní hřiště nechalo město Frenštát pod Radhoštěm vybudovat v areálu bývalé školy v místní části Kopaná. Před několika dny toto nové hřiště předali zástupci města spolku Klubu důchodců a přátel školy na Kopané, který bude ve spolupráci s městem zajišťovat provoz hřiště.

Hřiště má plochu 390 metrů čtverečních, která je pokrytá umělou trávou vhodnou pro různé sportovní aktivity. „Vzhledem ke stávajícím klimatickým podmínkám a příchodu zimních měsíců bude hřiště pro veřejnost zpřístupněno pravděpodobně až na jaře příštího roku,“ poznamenala Iva Vašendová, tisková mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm.

Celkové náklady na výstavbu hřiště dosáhly výše 815 tisíc korun. Zhotovitel stavby použil na povrch hřiště umělou trávu s křemičitým vsypem typu Play Comfort. „Rozměry a povrch hřiště byly s ohledem na místní podmínky navrženy tak, aby bylo možné hřiště využívat co nejširší skupinou obyvatel pro různé druhy sportovních aktivit, zejména pak pro minikopanou, volejbal, nohejbal a další druhy rekreačních sportů,“ uvedla Marie Bolcková z odboru investic a rozvoje Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm.

Tak jako jiná hřiště tohoto druhu i to „kopanské“ bude mít vlastní provozní řád, který je v přípravě a jeho konečné znění schválí rada města. „Je to již druhé hřiště, které v našem městě vzniklo z iniciativy a za spolupráce našich občanů. Doufám, že se stane dalším místem, které přispěje nejen k lepšímu sportovnímu vyžití, ale bude i místem, kde spolu budou společně trávit čas celé rodiny napříč generacemi,“ sdělila starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová.