Osm programových linií a celkem zhruba 150 hodin různých odborných i humorně laděných přednášek, divadelních a hudebních vystoupení, her a soutěží, diskuzí či workshopů. Na to všechno se mohou již pojedenácté těšit všichni ti, jež o tomto víkendu zavítají na tradiční KoprCon, který bude i letos hostit Základní škola Milady Horákové v Kopřivnici.

Na jubilejní KoprCon se sjel rekordní počet účastníků, pro které byl připravený bohatý program. Po celý víkend zde panovala příjemná atmosféra.A nebude jich málo. Do města automobilů se sjedou fandové filmové, literární a herní fantastiky z celé České republiky, ale i ze Slovenska a Polska. A mají se rozhodně nač těšit. Program bude bohatý a kromě osvědčených stálic chystají organizátoři i nějaké novinky.

„Připravili jsme také několik novinek. Rozhodli jsme se například, že představíme lidi, kteří jsou známí jako experti na imaginární světy i jako odborníci na nejrůznější reálné, ale rozhodně ne méně zajímavé obory. Účastníci se tak dozvědí zajímavosti ze zákulisí telekomunikací, e-komerce, sociálních sítí, energetiky, vývoje speciálního softwaru, politiky a mnoha dalších oborů," prozrazuje některé letošní novoty David Macháček, jeden z organizátorů KoprConu.

Novinky i osvědčené stálice

Ani letos nebude chybět oblíbený výtvarný happening, který patří ke specifickým rysům kopřivnického setkání sci-fistů.

V programu bude mít své místo také fenomén Star Wars (Hvězdné války), ale na své si přijdou i milovníci Star Treku, počítačových a konzolových her či fandové japonské kultury a tamní specifické animované tvorby.

„Mezi hosty KoprConu budou rovněž zajímavé osobnosti, kromě několika autorů literární fantastiky a výtvarníků etablovaných v tomto žánru, tradičně také známý spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček, který představí své zkoumání Indických záhad. Velmi se těšíme také na vystoupení unikátního ÚDIF (Úžasného divadla fyziky) z Brna, kteří dokáží, že věda může být nejen zábava, ale také fantastická podívaná," přibližuje další program David Macháček.

Lákadlem pro návštěvníky může být třeba také sobotní módní přehlídka z předaleké galaxie či photosession fanoušků ve vypracovaných filmových kostýmech.

Setkání starwarsáků a dalších fandů odstartuje dnes úderem půl čtvrté odpoledne a skončí v neděli v poledne.