Osm programových linií a celkem zhruba 150 hodin různých odborných i humorně laděných přednášek, divadelních a hudebních vystoupení, her a soutěží, diskuzí či workshopů. Na to všechno se mohou již pojedenácté těšit všichni ti, jež o tomto víkendu zavítají na tradiční KoprCon, který bude i letos hostit Základní škola Milady Horákové v Kopřivnici.

close Na jubilejní KoprCon se sjel rekordní počet účastníků, pro které byl připravený bohatý program. Po celý víkend zde panovala příjemná atmosféra. zoom_in A nebude jich málo. Do města automobilů se sjedou fandové filmové, literární a herní fantastiky z celé České republiky, ale i ze Slovenska a Polska. A mají se rozhodně nač těšit. Program bude bohatý a kromě osvědčených stálic chystají organizátoři i nějaké novinky.

„Připravili jsme také několik novinek. Rozhodli jsme se například, že představíme lidi, kteří jsou známí jako experti na imaginární světy i jako odborníci na nejrůznější reálné, ale rozhodně ne méně zajímavé obory. Účastníci se tak dozvědí zajímavosti ze zákulisí telekomunikací, e-komerce, sociálních sítí, energetiky, vývoje speciálního softwaru, politiky a mnoha dalších oborů," prozrazuje některé letošní novoty David Macháček, jeden z organizátorů KoprConu.

Novinky i osvědčené stálice

Ani letos nebude chybět oblíbený výtvarný happening, který patří ke specifickým rysům kopřivnického setkání sci-fistů.

V programu bude mít své místo také fenomén Star Wars (Hvězdné války), ale na své si přijdou i milovníci Star Treku, počítačových a konzolových her či fandové japonské kultury a tamní specifické animované tvorby.

„Mezi hosty KoprConu budou rovněž zajímavé osobnosti, kromě několika autorů literární fantastiky a výtvarníků etablovaných v tomto žánru, tradičně také známý spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček, který představí své zkoumání Indických záhad. Velmi se těšíme také na vystoupení unikátního ÚDIF (Úžasného divadla fyziky) z Brna, kteří dokáží, že věda může být nejen zábava, ale také fantastická podívaná," přibližuje další program David Macháček.

Lákadlem pro návštěvníky může být třeba také sobotní módní přehlídka z předaleké galaxie či photosession fanoušků ve vypracovaných filmových kostýmech.

Setkání starwarsáků a dalších fandů odstartuje dnes úderem půl čtvrté odpoledne a skončí v neděli v poledne.