Tématem letošního vydání se stala historie kopřivnického sportu. „Impulsem pro volbu tohoto námětu se stala výstava „Zdraví, síla, krása“, která byla k vidění na podzim letošního roku v Muzeu Fojtství a sklidila velmi pozitivní ohlasy,“ uvedla kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková.

Podle ní se kalendář, stejně jako výstava, věnuje významným tělocvičným organizacím a úspěchům jednotlivých sportovních odvětví v Kopřivnici. „Dobové fotografie na stránkách kalendáře, které tvůrci Ondřej Šálek a Pavel Dvořák vybírali z více než šesti tisíc snímků, pocházejících z archivů, kronik či od členů sportovních klubů, doplňují také historické texty,“ dodala Petříčková vzápětí.

Stejně jako v předchozích pěti letech i kalendář na rok 2011 bude občany upozorňovat na zajímavé kulturní a sportovní akce, dny otevřených dveří a aktivity města, připomene termíny zápisů do mateřských a základních škol, splatnosti místních poplatků, přistavení velkoobjemových van na komunální odpad a podobně. „Kopřivničané, kterým kalendář nebude doručen, si jej budou moci během ledna vyzvednout na Informacích ve vestibulu radnice,“ uvedla Petříčková a dodala: „Jelikož se v minulosti objevilo také několik zájemců o koupi většího množství výtisků, bude si na tom samém místě možné kalendář rovněž zakoupit.“