Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kopřivnice a Mořkov získaly mnohamilionové úvěry

Kopřivnice, Mořkov - Smlouva o úvěru od České spořitelny je konečně podepsána. Znamená to, že obce získají potřebné finance na realizaci projektu Odkanalizování vybraných měst a obcí regionu Novojičínska.

15.7.2011
SDÍLEJ:

Výkopová technika pracuje nyní například na Lipové ulici v Loučce u Nového Jičína.Foto: Deník/Věra Růčková

Dohromady asi 43 milionů úvěru budou čerpat Kopřivnice a Mořkov. Uvěr jim poskytla Česká spořitelna která tím zároveň napomohla realizaci projektu Odkanalizování vybraných měst a obcí regionu Novojičínska. Obce totiž nemohly akci financovat ze svého rozpočtu.

Smlouvu o čerpání úvěru už obě obce podepsaly. Pro Mořkov činí výše úvěru 24,2 milionu korun a pro Kopřivnici 18,6 millionu korun. Nový Jičín a Životice u Nového Jičína svou účast na projektu zajišťují penězi z vlastních zdrojů.

„Úvěrové smlouvy s městem Kopřivnice a obcí Mořkov doplnily strukturu financování významného projektu Odkanalizování vybraných měst a obcí regionu Novojičínska. Projekt tak nyní finančně zajišťují všichni čtyři členové Svazku obcí regionu Novojičínska a jeho úspěšné realizaci nic nebrání. Jsme velmi rádi, že jsme se touto cestou mohli podílet na rozvoji zmíněného regionu,“ uvedl ředitel úseku komunálního financování České spořitelny Milan Hašek.

Mořkov bude svůj úvěr splácet 20 let. „V bodě, který se týkal použití veškerých příjmů z prodeje jakýchkoliv aktiv na mimořádné splátky úvěru, nám banka vyšla vstříc. Na základě dané situace posoudí, zda si můžeme dovolit investovat volné finanční prostředky na investice v obci nebo je musíme použít výhradně na mimořádnou splátku. Smlouva nám umožňuje po předchozí dohodě výhodně splácet, bez poplatku za mimořádné splátky, kdykoliv nashromáždíme volné prostředky,“ sdělila starostka Mořkova Ivana Váňová.

Kopřivnice si rovněž nemohla dovolit financovat odkanalizování ze svého rozpočtu. „Jsme moc rádi, že nám Česká spořitelna poskytla nadstandardní smluvní podmínky. Díky tomu se nám podaří projekt zrealizovat, protože by nám na pokrytí jeho celého rozpočtu finance z městské pokladny nestačily,“ vysvětlil místostarosta Kopřivnice Alois Janek. Půjčku bude město splácet 10 let.

Autor: Věra Růčková

15.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení