Letošní Zahájení adventu má podtitul Putování od stromu ke stromu. Důvodem je skutečnost, že letos poprvé budou v Kopřivnici vánoční stromy dva.

„Jeden vánoční strom ozdobí nové centrum a druhý bude stát před Ringhofferovou vilou, kde mu to v předchozích letech moc slušelo. Oba stromy nám darovali lidé z okolí, kteří reagovali na naši výzvu. Žádný strom tedy nebude pokácen jen proto, aby dělal v Kopřivnici radost během adventu. Jde o stromy, které jejich majitelé měli v plánu skácet, což zajistí město na své náklady. Stromečky budou usazeny zhruba v polovině příštího týdne, aby se do neděle stihly krásně nazdobit,“ vysvětlila manažerka volnočasových aktivit Lenka Heráková.

Výstražnou stávku 27. listopadu 2023 podporuje plně nebo částečně většina základních, mateřských a středních škol na Novojičínsku.
MAPA: Stávka škol na Novojičínsku. Má mnoho podob, kde zůstaly děti doma

Nejprve bude rozsvícen strom v centru Kopřivnice. „Zahájení adventu začne v 15:30 pouličním komediantským představením v centru města. Po rozsvícení prvního stromu se vydáme v průvodu vedeném ponocným do sadu E. Beneše. Cestou se nás čekají zastavení s flašinetem, pasáčkem a bludičkou. V sadu se rozsvítí druhý strom a následovat bude vystoupení Městského dechového orchestru plus rozlévání starostova punče, kterého se ujme vedení města. Připravena bude varianta pro děti i dospělé,“ uvedla Klára Applová z Kulturního domu Kopřivnice, který akci společně s městem připravuje. Zájemce o punč vyzývá radnice, aby si přinesli vlastní hrníčky.

Rozsvícení vánočního stromu ve Fulneku 25. listopadu 2022.
Tipy na víkend: na Novojičínsku se rozsvítí vánoční strom, budou jarmarky

„Chceme se chovat ekologicky a nespotřebovávat velké množství plastových kelímků. Zároveň si myslíme, že vánoční punč si člověk nejlépe vychutná z pěkného hrníčku, a proto budeme rádi, když si lidé nějaký přinesou. Pro ty, kteří hrníček zapomenou, budou připraveny porcelánové úlovky z místního re-use centra,“ doplnila Lenka Heráková.

A protože advent je mimo jiné dobou vzájemného obdarovávání a konání dobrých skutků, bude na místě probíhat také materiální sbírka v režii Dětského zastupitelstva Kopřivnice pro místní kočičí školku a psí útulek. Kdo bude chtít udělat radost zvířátkům, která nemají své páníčky, může přinést nějaký pamlsek, kapsičku, konzervu nebo granule a předat jej v jednom z dřevěných stánků. V dalším ze stánků bude možné nakoupit dárečky vyrobené klienty sociálně-terapeutických dílen Effatha.3.

Adventní program v Kopřivnici 

3. 12. zahájení adventu + starostův punč + dobročinná sbírka 
5. 12. Mikulášská jízda a vylézání čertů v centru + mikulášský jarmark
13. 12. Česko zpívá koledy - v centru
14.-17. 12. Kinočka - zimní kino v sadu E. Beneše
16.-17. 12. Vánoční trhy v sadu E. Beneše
19. 12. Vánoční čekání - koncert pěveckých sborů a kapel ZŠ

Další vánoční akce se konají v Kulturním domě Kopřivnice, program ZDE.