Vlivem dlouhodobého působení vlhkosti použité smrkové dřevo již neplní svou funkci a navíc bylo zjištěno několik konstrukčních závad i napadení neznámým dřevokazným hmyzem a houbami.

Jakékoliv dřevo destruované dřevokaznými houbami je dle normy pro dřevěné konstrukce nevyhovující. Odborný posudek proto doporučuje městu vyhlídku uzavřít, neboť zejména stav zábradlí je v tristním stavu. Nedá se vyloučit pád osob při opření se či šlápnutí na spodní trámek. Pevnost napadeného dřeva nelze přesně stanovit a četné spoje ztužidel a šikmých sloupů není možné považovat za dostatečně únosné.

„Mrzí nás, že vyhlídku musíme zavřít právě teď, během hlavní turistické sezóny, ale zdraví a životy návštěvníků nehodláme riskovat. Pouhá oprava zábradlí by asi nebyla ekonomická, neboť v krátkodobém horizontu bude potřeba přistoupit k zásadním tesařským výměnám ztužidel, sloupů a části podlah," uvedla Magda Šebestová z odboru majetku města.

"V následujících týdnech zpracujeme podklady pro další rozhodování o osudu stavby," dodala.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dámské pisoáry na festivalu Beats for Love budí pozornost. Zajímají muže i ženy

Dámské pisoáry na jubilejním 10. ročníku festivalu Beats for Love budí pozornost, 3. července 2024. | Video: Deník/Kateřna Součková