Vandalství, alkohol nebo nebezpečí v dopravě byly námětem soutěže o nejlepší komiksy v Kopřivnici, která se uskutečnila v říjnu. Soutěžily děti základních škol a všechna díla zúčastněných byla k vidění na výstavě komiksů s názvem Co se může stát. Tím však cesta komiksů neskončila. Vystavené práce se totiž dostaly do brožury „Co se může stát“, kterou obdrží všichni žáci kopřivnických základních škol.

Ve čtvrtek 18. prosince v 16 hodin na kopřivnické radnici brožuru plnou komiksů poprvé představí. Zároveň začne zajímavá informační kampaň pro rodiče. „Cílem brožury je upozornit děti na situace, které mohou nastat v souvislosti s nežádoucími společenskými jevy, jako jsou alkohol, drogy, šikana či vandalismus, a donutit je k zamyšlení,“ vysvětlila tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková. Podle ní najdou v brožuře čtenáři také užitečné kontakty, na které se mohou obrátit, když potřebují pomoc. „Do rukou všech žáků místních základních škol by se měla brožura dostat ještě letos,“ uvedla Petříčková.

Kromě brožury, která má oslovit především děti, zároveň začne kampaň zaměřená na rodiče. „Spoty v kabelové televizi, bannery na webových stránkách města a plakáty na výlepových plochách i výlohách obchodů, v čekárnách lékařů a jinde budou rodiče nabádat, aby nezapomínali na své děti. Aby se jim věnovali a vždy věděli, jak děti tráví svůj volný čas,“ přiblížila kampaň Petříčková.

Komiksová brožura, kterou podpořilo Ministerstvo vnitra České republiky, spolu s kampaní zaměřenou na rodiče, vznikla v rámci Programu prevence kriminality. „U podnikatelů, kteří byli požádáni o spolupráci, se kampaň setkala s velmi kladnou odezvou, proto doufáme, že nezůstane bez povšimnutí ani ze strany rodičů,“ věří mluvčí Petříčková.