Hned v pondělí 5. října odstartuje letošní Týden knihoven čtenářský maraton pro děti. Ti, kteří se přihlásili se svými výtvory do soutěže Šuplíky 2009 se navíc dočkají výsledků. „Šuplíky je soutěž pro ty, kteří píší takzvaně do šuplíku. Když pak chtějí svá dílka zveřejnit nebo je nějak zhodnotit, tak nám je pošlou a my z toho uděláme almanach,“ vysvětlila knihovnice z Městské knihovny Kopřivnice Jana Špačinská.

V úterý 6. října si užijí své děti na pobočce knihovny Sever. Uskuteční se zde akce Malovaní balvani, při které budou ti nejmenší malovat na kameny. V ten samý den se programu dočkají i důchodci. „V úterý se budu v klubu důchodců v knihovně Mniší konat akce trénování paměti,“ nastínila Špačinská. O den později se zahájení osmého ročníku Akademie třetího věku dočkají důchodci i v Kopřivnici.

Více k Týdnu knihoven se dočtěte v úterním Regionu.

Po celý týden pak čeká čtenáře hned několik akcí. „Připravujeme amnestii pro zapomětlivé čtenáře, dárek pro ty nové a bude se konat i nabídka vyřazených knih,“ vyjmenovala Špačinská. Pro děti se pak v průběhu celého týdne bude konat týden čtení. „Budou sem chodit důchodci a předčítat dětem své oblíbené knihy. Zároveň jim budou povídat, jaké to bývalo za starých časů,“ informovala knihovnice.

Během Týdne knihoven se uskuteční rovněž výstavka děl dětí z kopřivnických mateřských škol na téma Hrdina knihy mého srdce. Vzhledem k mottu letošního ročníku, kterým je Knihovna mého srdce, se nechaly inspirovat i děti z mateřských škol a nakreslily obrázky ze svých oblíbených knih.