Ve středu 6. prosince večer měl bronzový olympionik v Kopřivnici omotanou pletenou šálu okolo krku a pravé ruky. Z příspěvků na sociálních sítích je zřejmé, že čtyřnásobný olympijský vítěz byl vybaven i dalším oblečením.

V Kopřivnici je nedaleko vánočního stromu betlém. Rok 2021.
Advent v Kopřivnici. Ve městě svítí dva stromy, takový je kompletní program

„A chudák, ještě měl v neděli čepici a rukavice. Lidi, tož toto!!“ stojí v jednom z příspěvků. „Na uši už mu není zima? Bo kdosi ukradl čepku?,“ ptá se další pisatel. „Nechápu kdo má zapotřebí ukrást kulicha a rukavice za pár korun. Kulich mu náhodou slušel,“ reaguje jedna účastnice diskuze. „I rukavice ukradli,“ doplňuje další s z přispěvatelů.

Inspirující nové centrum Kopřivnice

V každém případě je vidět, že nové centrum Kopřivnice, teprve nedávno oficiálně otevřené, je pro veřejnost inspirující. V proskleném pavilonu vedle tatrováckého autoveterána a jízdních kol vznikl pokojíček, ve kterém se od 1. do 23. prosince koná každé odpoledne okolo 17. hodiny Adventní čtení pod lampou – vždy jedna kapitola z vánoční knížky.

Reklama na letenky z Ostravy do Malagy.
Další letecká linka z Mošnova. Ryanair bude létat do španělské Malagy

Mnoho lidí také oceňuje velký věnec ze jmelí zavěšený v „bráně“ v centru města. Je tam pro ty, kteří mají rádi tradiční zvyky, mezi než patří líbání pod jmelím. Aby líbání pod jmelím zajistilo lásku a plodnost až do příštích Vánoc, mělo by se dít ve Štědrý den. Mnoho dvojic ale této příležitosti využívá již nyní, a nejinak tomu bylo i ve středu večer. Pod věncem strávil krátkou chvíli v objetí jeden pár.