Důležitosti podílu občanů na dění ve městě si je vědoma i Kopřivnice, která v dubnu získala prvenství v této soutěži. „Kopřivnice porazila konkurenty z České republiky, Slovenska, Polska i Maďarska díky aktivní spolupráci občanů na tvorbě Strategického plánu rozvoje města pro období patnácti let,“ uvedla Lucie Petříčková, tisková mluvčí Kopřivnice.

Město však nehodlá usnout na vavřínech a v zavedeném trendu pokračuje. „Komise pro strategický rozvoj zve všechny občany k diskuzi o rozvoji města,“ řekla Petříčková a dodala, že se toto setkání uskuteční v úterý, 30. září od 15:30 hodin před kulturním domem. Proběhne zde veřejné projednání strategického a akčního plánu „Fórum Zdravého města 2008“ aneb „Město je naše společné hřiště“. „Lidé se budou moci tvůrců plánu zeptat, jak pokračuje jeho plnění, na které jeho části pracují v současnosti a co je čeká v brzké době,“ přiblížila Petříčková.

Kromě práce však čeká Kopřivnické i zábava. Akci doprovodí country kapela Trhanci, taneční skupiny BadBoys nebo představení orientálního studia Farridah. „Na programu bude také vystoupení skupiny Žonglé, westernoví koně a bohatá tombola. Všichni účastníci fóra navíc dostanou popularizační brožuru strategického plánu,“ nalákala mluvčí Kopřivnice.

Zájemci si budou moci realizaci strategického a akčního plánu prověřit na vlastní kůži pomocí takzvaného data plánu v počítači. „Podle jednoduchého systému semaforu lidé zjistí, jak je na tom plán s plněním. Červená znamená nesplněno, oranžová připravuje se a zelená pak, že je činnost dokončena,“ vysvětlila Petříčková, s tím, že zmiňovaný data plán si mohou lidé prohlédnout i na internetových stránkách www.dataplan.info/koprivnice.