Součástí oslavy budou dva koncerty, módní přehlídka, filmová premiéra a samozřejmě nebudou chybět ani balonky. Pořadatelé na slavnostní otevření centra svou všechny občany města.

Akce odstartuje v 17 hodin koncertem folk-popového zpěváka a písničkáře Voxela & Spol. „Václav Lebeda alias Voxel pochází z Kopřivnice, takže výběr prvního interpreta byl jasný,“ připomněla Lenka Heráková z odboru kultury. Následovat bude oficiální část, jejíž součástí bude premiéra časosběrného snímku Miroslava Hofmanna zachycujícího průběh více než dvouleté revitalizace centra v několika minutách.

Slavnostní odhalení pamětní desky držitelce zlaté olympijské medaile v gymnastice družstev Zdence Veřmiřovské v Kopřivnici 12. října 2023.
Kopřivnice připomněla zlatou olympioničku Veřmiřovskou, odhalením pamětní desky

Potom se pozornost přesune k prosklenému pavilonu, který se promění v přehlídkové molo. „Připravujeme komentovanou módní přehlídku, která bude symbolicky mapovat vývoj Kopřivnice. Modelky nejprve předvedou elegantní oblečení z období první republiky, kdy v Kopřivnici vznikaly unikátní osobní automobily Tatra. Následovat budou modely symbolizující dobu stavebního boomu a rychlého rozvoje města. Po retromodelech přijde na řadu současná street móda a nakonec bude představena jedna z posledních kolekcí návrhářky Heleny Bedrnové. Na přehlídce se zapůjčením modelů podílejí mimo jiné podnikatelé z centra, a to konkrétně Sekáč Kopřivnice a GO optika Gotthardová, spolupracuje také zdejší půjčovna kostýmů Kašpárek a další,“ představila Lenka Heráková další program.

Nová provozovna McDonald´s nedaleko exitu 342 (dálnice D1), 14. října 2023, Bravantice.
VIDEO: První McDonald´s na Novojičínsku už otevřel. Podívejte se, jak vypadá

V 19.30 hodin se Kopřivnici představí Pokáč - známý písničkář hrající na kytaru a ukulele, který ve svých textech často vtipně zpracovává témata obyčejného života. Připraveny budou také svítící balonky pro děti a růžové brýle nejen pro ty, kterým se centrum nelíbí.