Hlavním cílem setkání je definovat tzv. 10P, tedy problémů či příležitostí našeho města. „Na každý problém je třeba pohlížet jako na příležitost, neboť jeho vyřešení je příležitostí k dalšímu rozvoji a posouvá nás dále. Chceme vědět, kde tyto příležitosti vidí občané,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Kopřivnice Ivana Holubová. Příchozí budou diskutovat u sedmi tematických stolů o životním prostředí, dopravě, sociálních a zdravotnických službách, bydlení, vzdělávání, podnikání, možnostech trávení volného času, informovanosti a dalších tématech, která je zajímají.

Setkání se koná ve čtvrtek 25. května od 16 hodin se v zasedací místnosti v 10. patře radnice. Zváni jsou všichni, kdo chtějí svými náměty a postřehy ovlivnit, jakými tématy by se mělo město prioritně zabývat. Připraven bude také zajímavý doprovodný program.

Budova městského úřadu v Kopřivnici.
Lidé v Kopřivnici mohou navrhovat Koprojekty. Na jejich nápady je určen milion

U jednoho z diskuzních stolů budou také členové dětského zastupitelstva, kteří přítomným představí výsledky obdobného diskuzního fóra pro žáky ZŠ. To se uskutečnilo v úterý 16. května a jeho výstupy aktuálně ověřují ankety na jednotlivých školách. Také na diskuzní setkání dospělých naváže anketa: „Celoměstská anketa potvrdí nebo pozmění pořadí vybraných příležitostí. S vítěznou desítkou bude úřad pracovat při tvorbě akčního plánu a rozpočtu města na nadcházející období. Obyvatelé, kteří přijdou diskutovat, tak skutečně ovlivní, co se bude v příštím roce v Kopřivnici dělat,“ okomentovala význam akce Ivana Holubová.

Kromě 10P budou moci účastníci setkání navrhnout a poté společně odhlasovat aktivitu, která přímo na fóru získá šek v hodnotě 10 000 nebo 5 000 korun. V minulosti tuto finanční podporu využili například místní skauti na nákup čtyř stanů, pionýři uspořádali netradiční odpoledne pro veřejnost a dětské zastupitelstvo zase bingo pro seniory. Šanci získat šek má každý, kdo přijde s návrhem na vylepšení života místních obyvatel, o jehož smysluplnosti se mu podaří přesvědčit také ostatní, kteří se ve čtvrtek 25. května na radnici sejdou.

Medvěd zachycen fotopastí v okolí Smrku. Archivní snímek.
Medvědi v Beskydech? Ochranáři ukončili mapování šelem, vlci i rysi potvrzeni

Příchozí se mohou těšit také na prodej výrobků sociálně terapeutické dílny Effatha, ochutnávku kávy z lokální pražírny Strakafe, Rekavárnu vybavenou věcmi z místního re-use centra a v neposlední řadě na edukační stánek kampaně Prsakoule zaměřené na samovyšetření prsou a varlat, která jsou důležitá jako prevence onkologických onemocnění. Jelikož místnost bude přístupná od 16 hodin a oficiální diskuze bude zahájena až v 16:30, mohou příchozí první půlhodinu plně využít ke zmíněným doprovodným aktivitám. Součástí akce bude také losování dárků.