Smlouva o převodu pozemku o výměře 42 tisíc metrů čtverečních byla podepsána ve čtvrtek 12. září, ještě před prázdninami prodej schválilo městské zastupitelstvo.

„Společnost se chystá na nově získané plochy přesunout parkoviště pro své zaměstnance a vybudovat na něm navíc parkoviště určené pro kamiony,“ sdělila Jana Hromočuková, tisková mluvčí města Kopřivnice.

Podle starosty Miroslava Kopeckého je uzavření směnné smlouvy se společností Brose pro město významným počinem. „A to nejen z hlediska strategie rozvoje průmyslového parku, ale je to také potvrzení dlouhodobé úspěšné spolupráce s touto firmou,“ okomentoval uzavření smlouvy kopřivnický starosta.

„Společnost Brose je dnes významným a úspěšným zaměstnavatelem nejen v našem regionu, ale také v rámci celého Moravskoslezského kraje, kde obdržela několik významných ocenění. Věřím, že se firmě podaří úspěšně realizovat plánované investice, které v konečném důsledku jednak přispějí k dalšímu rozvoji a jednak přinesou zajímavou nabídku pracovních míst v našem městě,“ dodal.

Za společnost Brose CZ spol. s. r. o. spolupráci okomentoval jednatel společnosti Niclas Pfüller. „Tato akvizice je součástí našeho strategického plánu, kdy si připravujeme infrastrukturu pro další rozvoj naší společnosti,“ uvedl a pokračoval: „V současné chvíli nebudeme uvádět bližší informace o způsobu využití nových pozemků. Smluvně jsme se však zavázali začít s výstavbou nejpozději v roce 2023.“