Rozlévání punče se ujme vedení města, které bude mít připravenou variantu pro děti i pro dospělé. Tradiční součástí akce bude pozdrav starosty a také koncert – v letošním roce se můžeme těšit na kulturní zážitek v podání dámského uskupení Červené víno čokoláda.

Chybět nebude ani živý betlém s Josefem, Marií i zvířátky. A protože advent je mimo jiné dobou vzájemného obdarovávání a konání dobrých skutků, bude na místě probíhat také materiální sbírka pro kopřivnickou kočičí školku a psí útulek.

Vánoční strom v Bílovci, prosinec 2021.
Města na Novojičínsku chtějí advent a svátky jako jindy

„Pokud chcete udělat radost zvířátkům, která nemají své páníčky, přineste jim nějaký pamlsek, kapsičku, konzervu nebo granule a předejte jej v jednom z dřevěných stánků,“ vybídla Klára Applová z Kulturního domu Kopřivnice, který spolu s městem akci pořádá. V dalším ze stánků bude možné nakoupit například dárečky vyrobené klienty sociálně-terapeutických dílen Effatha.

Nové sousoší Běžci odkáže na exzpozici manželů Zátopkových

Netradiční součástí letošního zahájení adventu bude odhalení uměleckého díla novojičínského řezbáře a sochaře Jana Zemánka s názvem Běžci. Dřevěné sousoší v sadu E. Beneše bude kolemjdoucí upozorňovat na nedalekou muzejní expozici manželů Zátopových v Lašském muzeu a může sloužit také jako zajímavý fotopoint. Realizace proběhla v rámci projektu Muzejní expozice Dany a Emila Zátopkových za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. U příležitosti slavnostního představení díla bude v neděli 27. listopadu mezi 15. a 17. hodinou vstup do expozice zdarma.

Vánoční strom dorazil i do Frenštátu pod Radhoštěm.
FOTO: Vánoční strom dorazil už i do Frenštátu, mohutný smrk rozsvítí v pátek

Kolem 16. hodiny se rozsvítí vánoční výzdoba v celém městě, a to včetně vánočního stromu před Ringhofferovou vilou: „Na základě letošní výzvy, že hledáme vánoční strom pro Kopřivnici, se ozvalo šest zájemců, kteří nám chtěli poskytnout stromy ze svých zahrádek. Všem moc děkujeme! Největší dík patří panu Rostislavu Máchovi, neboť právě jeho krásná jedle ze zahrady ve Štramberku byla nakonec vybrána a až do začátku ledna bude v parku dělat radost všem kolemjdoucím. Na výzdobu 10 metrů vysokého stromu bude použito zhruba 160 metrů světelných řetězů a sedmdesát velkých baněk,“ uvedla Lenka Heráková z odboru školství, kultury a sportu.