Také Kopřivnice bojuje se svými sprejery. „Ačkoliv se prevenci ilegálního sprejerství věnuje nemalá pozornost, například v klubech pro mládež, a dokonce mají tito lidé k dispozici legální plochy pro své výtvory, tak i přesto je to pro mnohá města problém,“ uvedla Lucie Petříčková, tisková mluvčí kopřivnické radnice. Podle ní je to především díky tomu, že si málokterý ze sprejerů uvědomuje, že páchá trestný čin, za který mu hrozí peněžitý trest, nebo dokonce až tříleté vězení.

Kopřivnice nechce řádění sprejerů nečinně přihlížet ani se spoléhat jen na prevenci. Hodlá do hry zapojit všechny dostupné prostředky, městskou policii i všímavé občany. „Městská policie má nyní k dispozici mobilní kamerový systém, který má pomoci sprejery odhalit a dopadnout,“ sdělila Petříčková a upozornila na fakt, že ani dosud nebyli městští strážníci k pouličním umělcům neteční. „Letos se jim podařilo dopadnout dvě skupiny sprejerů, kteří ničili památky. V případě Šustalovy vily pomohl k vypátrání vandalů kopřivnický občan, na hradě Šostýně pak chytila sprejery přímo při činu policejní cyklohlídka,“ vyjmenovala Petříčková.

Podle tiskové mluvčí Petříčkové to však nemusí být pouze strážníci, kteří zamezí šíření malůvek po vzácných kopřivnických památkách, ale také samotní občané mohou pomoci. „V případě, že se stanou svědky vandalismu sprejerů, by lidé neměli být neteční, ale měli by kontaktovat městskou nebo státní policii,“ dodala Petříčková.