U příležitosti tohoto výročí si v tomto roce připomenou několik setkání, na něž zvou skauty z celé republiky a nejen je. V sobotu 5. června dojde k prvnímu takovému setkání, a to samotných skautů, vůdců, jejich přátel a sympatizantů - současných i bývalých.

Setkání proběhne v Skautském centru Vanaivan ve 14 hodin. V 15 hodin čeká účastníky společný nástup a v 18 hodin Zpívanda s táborovým občerstvením.

Muzeum Fojství při této příležitosti už organizuje výstavu, kterou pomohli uspořádat i místní skauti. Pod střechou a na zahradě muzea můžete spatřit zejména dvoj či trojrozměrné artefakty, které mají ukázat pestrost skautského života a v pohodlí a teple starého fojtství zakusit nebo zavzpomínat na alespoň část prožitých dobrodružství. Výstava potrvá do 5. září.

close Po stopách kopřivnického skautingu. info Zdroj: Muzeum Fojtství zoom_in Po stopách kopřivnického skautingu.

Na podzim pak čeká příznivce skautingu a zájemce Skautský filmový večer s promítáním filmu Jednou skautem – navždy skautem režisérky Olgy Malířové Špátové, která bude rovněž hostem v následné debatě.

Podívat se bude možno i na dobrodružný příběh ze skautského vodáckého tábora z roku 1948 Na dobré stopě. Spolu s Markétou Pášmovou, uměleckou ředitelkou Zlín Film Festivalu, a Vítězslavem Tichým, nadšencem skautingu a sběratelem.

Kono Kopřivnice už takto v předvečer 1. dubna 2021, kdy uplynulo přesně 100 let od oficiálního vzniku skautingu v Kopřivnici, odprezentovalo film Historie kopřivnického skautingu (1922-1952) z cyklu Kopřivnice, město očima pamětníků.