Vybudování smyslové zahrady je vítězným Koprojektem loňského roku – tedy projektem, který navrhli sami občané a který získal největší podporu v následném celoměstském hlasování. Prostor, který aktuálně slouží zejména k venčení psů a přespávání osob bez přístřeší, by se měl proměnit v mezigenerační zahradu, která bude sloužit klientům sociálně terapeutických dílen i veřejnosti.

„Zahrada by měla působit na všechny smysly. Bude tu spousta aktivit pro děti i seniory, například discgolf, dřevěné piškvorky, vyvýšené záhony, chceme opravit hřiště a také upravit kopec na sáňkování. Moc děkujeme všem, kdo jste návrh podpořili. Už se těšíme, až se tady s Vámi budeme potkávat,“ uvedla předkladatelka Koprojektu Zuzana Hrnčiarová.

Házenkáři Kopřivnice ve třetím zápase o extraligový bronz ve středu v Lovosicích podlehli Lovcům 26:35 a v sérii play-off prohrávají 1:2.
Kopřivnice přišla v Lovosicích o Hanuse. Věří ale, že doma rozjeté Lovce zastaví

Návrh řešení prostoru bude zájemcům představen v úterý 28. května v 17 hodin.

„Pokud bude příznivé počasí, sejdeme se na asfaltové ploše za „hokejkou“, v případě deště se akce přesune do nedaleké restaurace Präsident. Po představení návrhu bude následovat diskuze, během níž se lidé budou moci doptat a vše, co je v souvislosti s projektem zajímá. Seznámeni budou samozřejmě také s rámcovým harmonogramem realizace, na kterou je vyhrazen jeden milion korun z participativního rozpočtu. Stavební práce by měly proběhnout ještě letos na podzim,“ doplnila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová.