Ulice Sportovní vede v Kopřivnici ke sportovní hale ZŠ Emila Zátopka a největší nápor zažívá v době konání házenkářských zápasů. Rovněž ji využívají rodiče, kteří vozí děti do školy a ze školy.

Výjezd na hlavní průtah městem je však velmi komplikovaný, zejména kvůli špatnému rozhledu a úzkému hrdlu ulice Sportovní u křížení s ulicí Záhumenní.

Celníci v Mošnově odbavili 11 šelem. Usmrtily majitele v Žilině, jely do Indie

„Vybudovat bezpečnější výjezd za stávajících majetkoprávních vztahů je bohužel časově i finančně náročné, jelikož komunikaci obklopují soukromé objekty a pozemky. Proto jsme hledali cestu, jak dopravu v tomto místě alespoň částečně omezit. Příjezd k hale zůstane ve stejném režimu jako nyní, ale při odjezdu bude muset většina automobilů odbočit doleva na druhou část ulice Sportovní vedoucí kolem Mateřské školy Pionýrské. Dále budou moci pokračovat po Pionýrské na ulici Školní, nebo sjet přes ulici Na Drahách na Záhumenní. Obousměrná po celé své délce zůstane ulice Sportovní pouze pro autobusy, technické služby a rezidenty, kteří bydlí ve spodní části,“ popsal pro Deník blížící se změny Richard Petr z odboru rozvoje města Kopřivnice s tím, že v prvních týdnech budou řidiči na úpravu dopravního režimu upozorněni přechodným dopravním značením.

Ostravané míří za levnými cigaretami do Polska. Na balíčku ušetří i 50 korun, 26. srpna 2023.
VIDEO: Doma už ne. Kuřáci z Novojičínska jezdí pro levné cigarety do Polska

Změna se dotkne také automobilů, které parkují na chodnících před rodinnými domy na Sportovní ulici pod školkou.

„Podélné parkování v těchto místech již nebude možné, řidiči však mohou využít nedaleké odstavné parkoviště před halou. Jsme si vědomi, že pro někoho to bude znamenat omezení pohodlí, za což se omlouváme, ale situaci na Sportovní to velice pomůže a bezpečnost je priorita,“ doplnil Richard Petr.