Nástrahy na hlodavce budou kladeny od 2. dubna zhruba do poloviny května, v dalších týdnech budou následovat jejich kontroly, doplnění a sběr. „Žádáme všechny vlastníky, správce a nájemce objektů na území města o součinnost na základě zákona o ochraně veřejného zdraví, tedy o provedení deratizace ve svých objektech – pokud možno ve stejných termínech, aby byla účinnost co nejvyšší. Dále upozorňujeme majitele domácích zvířat, aby zamezili jejich volnému pobíhání, a předešli tím možným komplikacím po požití nástrahy či uhynulých hlodavců. Děkujeme za pochopení,“ uvedla Marta Holubová z odboru majetku města.

Občané mohou zasíláním informací o případně zjištěném výskytu hlodavců sami pomoct. Informace ať posílají na e-mail marta.holubova@koprivnice.cz.

SeniorTaxi budou moci využívat starší lidé i ti na vozíčku.
V Kopřivnici startuje v dubnu senior taxi, bude zajíždět i do nejbližšího okolí

Město Kopřivnice provádí deratizaci každoročně ve dvou etapách, a to na jaře, pro omezení reprodukce potkanů, a na podzim kvůli ovlivnění šíření jejich populací do uvolněných teritorií před zimou. Každá z těchto etap vyjde zhruba na 40 tisíc korun.