Jedná se o prestižní závod, který je zařazen do seriálu Světového poháru žen v silniční cyklistice. Pojede se 25. až 28. dubna na území Moravskoslezského a Zlínského kraje, celková délka bude přibližně 380 km.

„Hned první etapa má cíl ve Štramberku a její trasa povede i přes naše město. Závodnice přijedou od Lubiny, na kruhové křižovatce v centru odbočí doprava na Závišice a budou pokračovat do Štramberka. Závod je krásnou podívanou pro všechny milovníky cyklistiky, které tímto zveme, aby přišli závodnice povzbudit fanděním,“ vyzvala mluvčí Lucie Macháčková.

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem.
Senioři se už mohou hlásit do domova v Kopřivnici

Zároveň je však komplikací pro dopravu ve městě, neboť Kopřivnicí projíždí v době, kdy řada lidí končí v práci, vyzvedává děti ze školek apod. „Jelikož trasa nevede po městských komunikacích, nepotřebují organizátoři naše povolení. Přesto jsme je kontaktovali s žádostí, aby omezení související s průjezdem závodnic minimalizovali. Vyšli nám vstříc a zkrátí čas mezi čelem závodu a koncem závodu. Tím se změní doba čekání na křižovatkách a motoristé budou omezeni méně než v předchozích ročnících,“ doplnila Lucie Macháčková.

Přesto je potřeba, aby se řidiči připravili na omezení: „Komunikace budou uzavřeny skutečně jen na nejkratší možnou dobu, která je nutná k zajištění bezpečnosti závodnic i ostatních účastníků silničního provozu. Žádáme řidiče, aby v době průjezdu pelotonu počítali se zdržením, nebo se trase závodu vyhnuli. Trasa je zveřejněna na webu města,“ doporučila mluvčí.