Úvodní dějství patřilo na zimním stadionu Václava Nedomanského, na který si našlo cestu třináct stovek diváků, domácím, kteří šli do vedení již po 21 vteřinách hry zásluhou dorážky Vaňka. Odpověď Kopřivnice, kterou i na daleký výjezd přijela podpořit skupina nejvěrnějších příznivců, však byla blesková, protože na konci 1. minuty vyrovnával kapitán Tomášek. Ve zbytku první třetiny však domácí Oranjes udeřili při vlastním oslabení a brzy na to se podruhé v utkání trefil Vaněk, jenž zvyšoval již na 3:1.

Soubor Václava Slabého, kterému chyběli zadáci Teper s Kowalczykem, snížil ve 27. minutě na 2:3, kdy v přečíslení překonal Slováka Kotvana obránce Marek. Drtiči si však za necelé čtyři minuty zvali dvoubrankový náskok zpátky, když se po samostatné akci prosadil Hložánek. Zanedlouho mohlo být pro hosty ještě hůře, ale Vrba svůj tým při úniku Linga podržel, stejně jako na druhé straně Kotvan, jenž v závěru druhé periody vychytal blafák Tomáška. „V první třetině se nás Hodonín snažil dostat pod tlak, což mu vycházelo. Od druhé třetiny se ale hra vyrovnala," vracel se k průběhu utkání kouč HC Kopřivnice Václav Slabý.

DIVOKÁ 56. MINUTA

Kopřivnickým se povedl nástup do třetí části, protože ve 45. minutě byl na konci kombinační akce první útočné formace Mach, jenž tak snižoval na 3:4. Rozuzlení dramatického utkání nakonec přinesla 56. minutě, ve které se skóre měnilo hned třikrát.

Nejprve využili končící početní výhodu Kadlec, který se po gólu v oslabení trefil také při přesilovce, ale v čase 55:29 se podruhé v zápase trefil také Tomášek, jenž tak znovu snížil na rozdíl jediné trefy. Za pouhých devět vteřin však přišla kopřivnická chyba v defenzivě, po které Hajný upravil na 6:4 a definitivně tak rozhodl o tom, že všechny body zůstanou v Hodoníně. „Bohužel se zase opakovalo to, že jsme dostávali laciné branky, protože snad čtyři jsme soupeři sami darovali. Od druhé třetiny jsme hráli daleko trpělivěji a doufali jsme, že soupeř udělá chyby, které také udělal, a díky tomu jsme se několikrát dotáhli na rozdíl jednoho gólu. Kluci bojovali, ale Hodonín má zkušené mužstvo a prostě dokázal potrestat naše chyby. Když jsme dali na 4:5, tak jsme za okamžik dostali naprosto zbytečný šestý gól a bylo po zápase," litoval šéf kopřivnické střídačky.

2. liga, sk. Východ, 29. kolo:
SHK Hodonín – HC Kopřivnice 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

Branky: 1. Vaněk (Kadlec, Potechin), 12. Kadlec (M. Haloda, Peš), 14. Vaněk (Miklík, Jurča), 31. Hložánek (Peš, Vrána), 56. Kadlec (Peš, Gazda), 56. Hajný (Charvát) – 1. Tomášek (Krutil, Ollender), 27. Marek (Poruba), 45. Mach (Červenka, Sluštík), 56. Tomášek (Pěnčík, Ollender). Rozhodčí: Vrba – Musil, Komínek. Vyloučení: 4:5, navíc Miklík (H) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1302.

HC Kopřivnice: Vrba – Procházka, Fojtík, Krutil, Čintala, Bartošák, Marek – Mach, Sluštík, Červenka – Pěnčík, Tomášek, Ollender – Poruba, Pargáč, Hrubý – Vyčesaný. Trenér: Slabý.

Zbylé výsledky 29. kola: Vsetín – Šumperk 6:3, Technika Brno – Valašské Meziříčí 1:2. Předehráno: Poruba – Opava 3:2 pp. Nový Jičín měl volno.

9. T. Brno 27 4 3 0 20 63:125 18

Soutěž nyní pokračuje svým 30. kolem ve středu 4. ledna 2017 a Kopřivnice v něm od 18 hodin přivítá v derby rivala z Nového Jičína, kterému patří průběžná 5. příčka.