Kromě tradičního sortimentu čerstvých surovin a potravin se totiž mohou příchozí těšit i na doprovodný program – tentokrát v podobě zajímavých informací z oblasti městské mobility a udržitelné dopravy.

„Farmářský trh se bude konat v termínu kampaně Evropský týden mobility, a protože společným jmenovatelem obou těchto akcí je podpora zdravého životního stylu, rozhodli jsme se je spojit. Po celou dobu trhu budeme kolemjdoucím k dispozici ve stanu udržitelné městské mobility,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová.

Sjezdovka na Červeném kameni v Kopřivnici - 12. září 2023.
VIDEO: Sjezdovka v Kopřivnici končí, byla ztrátová. Odpůrci podepisují petici

Co to pro ně bude přesně znamenat? „To znamená, že si lidé budou moci například prohlédnout plány rozvoje místních cyklotras a cyklostezek, vyplnit anketu ohledně zavedení městské hromadné dopravy nebo se seznámit s tematickými osvětovými kampaněmi, do nichž se Kopřivnice zapojuje. Pro účastníky zářijové výzvy Do práce na kole budeme mít ve stanu připraveny pěkné odměny „na vlastní kůži“. Více zatím neprozradím a těším se na viděnou již tento pátek,“ vysvětlila Ivana Holubová.

V ostatních stáncích budou mít lidé opět možnost nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, chléb, koláče a další pečivo, uzeniny, mléčné výrobky, sýrové speciality, včelí produkty, koření, čaje, vína, okrasné i užitkové rostliny a mnoho dalšího. Čtvrtý, a tedy poslední, Farmářský trh v tomto roce je naplánován na pátek 13. října.