Město tehdy vytypovalo 12 lokalit, kde by nová hřiště v budoucnosti měla vzniknout. Nejdříve bylo vybráno hřiště v lokalitě u restaurace Mates. Další, které občané města mimo jiné preferovali, by mělo stát u Základní školy Milady Horákové v centru města. „Vedení města se rozhodovalo mezi dvěma lokalitami v centru města. Radní se nakonec přiklonili k jednodušší variantě pro výstavbu hřiště, u základní školy, a podpořili tím přání občanů, kterým hřiště v centru města chybí,“ nastínila tisková mluvčí kopřivnické radnice Eva Vystrčilová.

Na jaře letošního roku se tak rodiče s dětmi mohou těšit na první nové hřiště v Kopřivnici. Druhé by mělo být postaveno, podle slov Vystrčilové, rovněž ještě letos.

Dětská hřiště v Kopřivnici jsou již dlouho v katastrofálním stavu. Radnice jich eviduje desítky, ale ani jedno z nich neodpovídá evropským standardům.

Nadějí pro kopřivnické rodiče a děti ale je, že co rok, to by mělo v Kopřivnici přibýt nové dětské hřiště. „Chtěli bychom, aby každý rok bylo v jedné lokalitě postaveno nové hřiště,“ poukázal před časem místostarosta města Zdeněk Krajčír.