Prosluněný den, dobrá nálada, skvělá vystoupení malých i velkých. Tak včera vypadal Den s Deníkem v Kopřivnici.

Špatnou situaci ve věci dětských hřišť přiznala i Lenka Heráková, vedoucí odboru informací a vnějších vztahů kopřivnické radnice. Z 85 malých hřišťátek a 27 asfaltových hřišť je jich podle znalce 80 procent nevyhovujících. „Město stálo před rozhodnutím, zda všechna hřiště zrušit,“ uvedla Heráková na pódiu před davem Kopřivničanů. Poté ale nastínila koncepci, kterou by se Kopřivnice chtěla ubírat. „Rozdělila město do dvanácti lokalit, v každé z nich by bylo jedno větší a jedno menší hřiště,“ sdělila Heráková a dodala, že letos již jsou v rozpočtu 2 miliony korun na první hřiště.

Den s Deníkem byl ale hlavně den pro pobavení. Lidé měli možnost sledovat řadu vystoupení souborů, které vystupují při Domu dětí a mládeže v Kopřivnici, a hlavně mohli se zúčastnit soutěže o novou Škodu Fabia.

Jedním z vrcholů pak bylo vyhlášení vítěze soutěže Minisuperstar, ve které se sešlo více než 1600 hlasů. Třetí místo lidé přisoudili Tereze Nedjalkové (11 let), druhá skončila Sára Polášková (4) a prvenství získala Veronika Kašubová (11). „Trénovala jsem dva měsíce téměř každý den, když jsem měla nějakou volnou chvilku. Jsem ráda, že to vyšlo,“ vyznala se vítězka, která loni obsadila třetí příčku.