Radnice však rozhodla, že jej zrealizuje na okraji města, vprostoru mezi ulicemi Štramberskou a Alšovou. Děti ze středu města a rodiče, kteří vyrážejí s dětmi na procházky především do centra, se tak místa pro hraní vblízké době nedočkají. „Prostory vcentru města, vhodné kvybudování dětského hřiště nejsou vmajetku města. Město nemůže investovat do cizích pozemků. Proto jsme vybrali náš pozemek, který je nejblíže centru,“ uvedla Dagmar Rysová, místostarostka Kopřivnice.

Rysová však potvrdila, že radnice o možnosti vybudování hřiště vcentru uvažuje. „V současnosti probíhá jednání mezi starostou města a ředitelem Tatry Ronaldem Adamsem o případném odkoupení parku Edvarda Beneše,“ doplnila Rysová. Ta nevýhodu vumístění prvního odpovídajícího hřiště pro děti nevidí. „V samotném centru města je dětí velmi málo. Je pravda, že děti zulic Ignáce Šustaly, Dukelské a dalších budou mít khřišti blíž, než děti zdruhého konce města. Ale zase na druhou stranu chceme vybudovat hřiště vblízkosti pěší zóny, kde je poměrně klid od dopravního ruchu,“ vysvětlila Rysová.

Vcelé Kopřivnici by mělo být postupně vybudováno dvanáct hřišť odpovídající velikosti i vybavení. Vybavení jednoho takového hřiště se pohybuje kolem dvou milionů korun. Letos by město chtělo vybudovat ještě jedno hřiště na sídlišti Sever.