Deska byla zřízena u příležitosti šedesáti let založení muzea v Kopřivnici. Její slavnostní odhalení se uskuteční v 10.30 hodin u Šustalovy vily v Sadu dr. Edvarda Beneše. Při této příležitosti má veřejnost možnost si od 13 hodin zdarma prohlédnout Šustalovu vilu s expozicemi kopřivnického rodáka Zdeňka Buriana a kopřivnické majoliky.

Na tento den je pro kopřivnickou veřejnost a návštěvníky města připraven další bohatý program plný zábavy. V centru města se uskuteční třetí akce z cyklu Za zážitky pro sedm smyslů…v té Kopřivnici se něco děje! Tentokrát se od 12 do 18 hodin mohou občané těšit na projížďku veterány značky Tatra mezi expozicemi Regionálního muzea v Kopřivnici. Účast je podmíněna zakoupením „klíče k zážitkům“, který je zároveň volnou vstupenkou do kopřivnických muzeí.

Výjimečně bude pro tento den otevřena expozice Technického muzea Tatra až do 22. hodiny. Současně se o tomto víkendu koná tradiční pouť, kterou zahájí Bartolomějský večer na hřišti Základní školy Dr. Milady Horákové. Pestrý program začíná v 17.30 hodin, v případě deštivého počasí se uskuteční v prostorách velkého sálu kulturního domu. O zábavu se postará divadelní soubor Studio dell´arte a jejich netradiční zpracování pohádky Sněhurka a Zlatovláska, hudební formace Tomáš Kočko & Orchestr a kapela Létající rabín.