Po pravé straně ulice je už dlouho umístěna značka upozorňující na zákaz stání s doplňkovým značením „mimo dopravní obsluhy“. Upomínky na pokuty se však začaly objevovat až teď. Běžně na ulici parkovali nejen lidé z ulice Sokolovské, ale také lidé z protějšího věžáku na Šefánikově ulici, kteří u něj téměř žádná parkovací místa nemají.

Mezi upomínkované patří i Erika Beňová. „Během minulého týdne jsem dostala dvě upomínky. Naštěstí se to zatím obešlo bez pokuty,“ uvedla Beňová z věžáku na Štefánikově ulici. „Když jsem se ptala městského strážníka, kde mám teda parkovat, tak řekl: Všude, kde to značení dovolí. Tak parkuju tam, kde to značení dovolí. Někdy u diskontu, když nikde jinde není místo,“ dodala.

Podle velitele Městské policie v Kopřivnici Jana Müllera by bylo nejlepší, kdyby tyto značky z města zmizely úplně. „Už minuly dobu, jejich funkce je teď nulová. Tlačíme na Slumeko, aby takové značky zmizely úplně. Upozornění dostanou všichni, nejen ti ze Štefánikovy ulice,“ poukázal Müller s tím, že zatím zde žádnou pokutu neuložili.

O problému ví i Vladimír Pustka ze Slumeka, který má na starosti správu komunikací. „Víme, že je ta situace neúnosná. Vyřešilo by to parkoviště, ale na to tam není místo,“ nastínil Pustka. „Značku nikdo nezruší, to by došlo ke kolapsu,“ doplnil. „Dokud se masivně nezainvestuje do parkování, tak v Kopřivnici ten problém bude,“ uzavřel.