VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za lyžařský areál dají přes milion a půl

KOPŘIVNICE - Zastupitelé Kopřivnice odkoupení lyžařského areálu schválili, lyžovat by se mělo do začátku sezony.

12.11.2007
SDÍLEJ:

Pohled ze sjezdovky je v létě kouzelný. Foto: Jan Rek

Odkoupení majetku nezbytného pro další provoz sjezdovky v Kopřivnici od společnosti Červený kámen s. r. o. schválili zastupitelé města Kopřivnice. O vyřešení složité situace s lyžařskou sjezdovkou se město snažilo již rok. „Už třičtvrtě roku se táhl soudní spor o vydání movitých a nemovitých věcí a podobně,“ upřesnil starosta města Josef Jalůvka. Na odkoupení movitého a nemovitého majetku nakonec město vydalo 1 607 000 korun, včetně daně. „Je to částka, která je navržena k definitivnímu vyrovnání za nemovitý majetek, vodovodní přípojku. Ostatní částky jsou peníze nutné k dovybavení a zprovoznění movitými věcmi a některými úpravami tak, aby areál mohl fungovat,“ doplnil Jalůvka.

„Nyní budeme co nejrychleji pracovat na tom, aby technika byla na svahu. Protože už firmy, které jsou pozvány k podání nabídky a vyhrály předpokládanou zakázku, čekají na uzavření kupní smlouvy. Pokud jde o zařízení, které se odkupovalo od společnosti Červený kámen s. r. o., tak to prošlo mechanismem znaleckých posudků a odborného posouzení. Přestože nebyla dohoda zprvu jednoduchá, nakonec k ní došlo a jeví se toto zařízení v této chvíli jako zcela funkční a použitelné,“ ujistila Radomíra Michálková, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu. „V současné době areál samozřejmě funkční není, ale mělo by to být hotovo do zahájení zimní sezóny,“ poukázal místostarosta Vladislav Kryške.

Zastupitelé zároveň odsouhlasili také posílení rozvodů zasněžování a nákup sněžných děl včetně příslušenství a sněžné rolby.

Po naplnění těchto usnesení bude následovat ukončení soudních sporů se společností Červený kámen. Majitelem areálu se stane město a záměrem je, aby areál provozovala tři sezony jeho příspěvková organizace Správa sportovišť. Do té doby chtějí Kopřivničtí připravit projekt na rozvoj areálu. „Zahrnuje jak sjezdovku, tak areály koupaliště, krytého bazénu, letního stadionu a případně další, které jsou v tom prostoru,“ uzavřel starosta Jalůvka.

12.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT