K celému procesu byla zřízena komise pro strategický rozvoj. „Pracují zde také představitelé významných kopřivnických firem, například ředitel společnosti Tatra, a. s., pan Donald Adams a ředitel společnosti DURA, pan Niclas Phüller,“ sdělila mluvčí kopřivnické radnice, Lenka Heráková.

Vytvořením čtyř pracovních skupin, které budou řešit konkrétní potřeby a formulovat konkrétní cíle, tak město chce dosáhnout co nejlepších výsledků. „Byly vytvořeny skupiny pro oblast dopravy, infrastruktury a životního prostředí, dále pro ekonomický potenciál a rozvoj lidských zdrojů, třetí skupina bude mít na starost image města, informovanost, cestovní ruch, volný čas, kulturu a sport a čtvrtá sociální zázemí ve městě,“ doplnila Heráková.

Jednání všech pracovních skupin se může zúčastnit každý, kdo má zájem se k dané problematice vyjádřit. Všechna jednání se uskuteční v budově Městského úřadu v Kopřivnici v zasedací místnosti v 10. patře již dnes a zítra.

Oblast dopravy, infrastruktury a životního prostředí se bude projednávat dnes od 15. 30 hodin, oblast prevence kriminality, bezpečnosti, sociálních a zdravotnických služeb a mateřských škol od 18 hodin. Cestovnímu ruchu, komunikaci, informovanosti, úpravám centra města, kultuře a sportu se budou věnovat zítra od 15.30, oblasti ekonomického potenciálu zaměstnanosti a vzdělávání pak od 18 hodin.

Strategický plán se bude projednávat také v místních částech Lubina, v pondělí 21. května v Katolickém domě, v Mniší v úterý 22. května v Kulturním domě, ve Vlčovicích ve středu 23. května v kulturním domě. Všechny začátky jsou plánovány na 18 hodin.