VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zakážou alkohol venku také v Kopřivnici?

Kopřivnice - S narušováním veřejného pořádku se rozhodli bojovat v Kopřivnici. Připravují vyhlášku, která zreguluje požívání alkoholu na veřejných prostranstvích a další činnosti, které místním lidem vadí.

24.1.2008
SDÍLEJ:

I takto může dopadnout požívání alkoholu na veřejných prostranstvích.Foto: DENÍK/Ellen Weissbrodová

K rozhodnutí města přispěla petice občanů, kteří si na narušování veřejného pořádku stěžovali. „Podepsalo se pod ní třicet občanů, žijících na ulici Štefánikově. Jde jim hlavně o to, aby v bezprostřední blízkosti obytných domů na ulici Štefánikově byly obecně závaznou vyhláškou zakázány veškeré hudební produkce v době od desíti hodin večer do šesti do rána, a to v lokalizovaných restauračních zařízeních tak, aby nedocházelo k rušení nočního klidu a následně i narušování veřejného pořádku,“ nastínila mluvčí kopřivnické radnice Eva Vystrčilová.

Že je v centru Kopřivnice v noci skutečně rušno, svědčí i debata na téma rušení nočního klidu, která se na internetovém diskusním fóru Kopřivnice loni objevila. „Poslouchat pravidelně každý den od jedenácti večer do šesti rána kravál pod okny a vyřvávání opilců s neuvěřitelným vulgarismem v zahrádkách, dále taxikáře, kteří poslouchají hudbu z repráků a troubí, poslouchat smích do šesti rána a sledovat výtržnosti mě – a myslím si, že většinu lidí – určitě nebaví,“ napsal jeden z občanů, který bydlí v centru Kopřivnice.

Radní na základě petice, a také díky tomu, že město údajně dílčím způsobem v rámci zákonů může pomoci, zřídili pracovní skupinu, která návrh regulace místních záležitostí veřejného pořádku vypracuje. Ta by měla připravit v souladu s legislativou návrhy právních předpisů města, které budou regulovat oblasti místních záležitostí veřejného pořádku v souladu s náměty obsaženými v petici, požívání alkoholických nápojů na vymezených plochách veřejného prostranství a provozování výherních hracích automatů. „Předpokládá se, že návrh bude hotov do konce března, pak projde standardní legislativní procedurou a nakonec o konkrétní podobě rozhodnou zastupitelé,“ řekla Vystrčilová.

Podobná vyhláška platí od začátku roku také v Novém Jičíně. Zde, s výjimkou Silvestra a akcí pořádaných nebo spolupořádaných městem, platí zákaz požívání alkoholických nápojů ve vybraných lokalitách města. „Je možné, že dojde k podobnému kroku. Protože například před některými obchody se hromadí lidé, kteří požíváním alkoholu pohoršují své okolí. Zatím ale nechci předjímat,“ naznačil starosta Kopřivnice Josef Jalůvka.

Autor: Iva Jalůvková

24.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení