Veřejnosti jinak nepřístupný zkušební polygon Tatra v Kopřivnici se 18. dubna zaplní upravenými automobily všech typů a značek. Jejich majitelé mohou změřit síly například ve sprintech dvojic ve čtyřech kategoriích, v soutěži onejlepší instalaci audiosoustavy ve vozidle a v soutěži o celkově nejlépe upravený vůz. V každé z těchto kategorií jsou vyhlášeni vítězové a odměněni poháry a jinými cenami.

Pořadatelé také slibují první Mistrovství České republiky v jízdě smykem. Program začíná v osm hodin ráno. Hlavní disciplíny, jízda smykem kvalifikace a sprint, startují v jedenáct hodin. Od půl druhé svedou souboj finalisté smyku. O hudební stránku programu se postará skupina Rammstein cz. „Hostem a zároveň i moderátorem dne bude Leoš Mareš,“ doplnil jeden z pořadatelů Libor Tiler. Návštěvníci si mohou zakoupit autodoplňky a prohlédnout si expozice vystavujících firem. „Lidi, kteří by uvažovali, že by si také tak upravili auto, jako viděli na polygonu, si mohou potřebné součásti na akci koupit,“ upřesnil Tiler. Občerstvení je zajištěno a taktéž je postaráno i o atrakce, na kterých se mohou vyřádit nejen děti. Zájemci si mohou půjčit motokáru nebo terénní čtyřkolku, rádiově řízený model a třeba si i zahrát paintball.

Vstupné se podle pořadatelů zvyšovat nebude. „Parkovné bude v areálu po dobu konání akce zdarma,“ uzavřel Tiler. Dospělí zaplatí za lístek dvě sta korun, děti do patnácti let mají sice vstup zdarma, ale jen v doprovodu dospělé osoby. Bezpečnost akce zajišťuje zásahový vůz hasičů, dva vozy záchranné služby, policie ČR a městská policie.