Vnitřní část podchodu již vyzdobili zástupci kopřivnického spolku ArtBOX, čelní stěnu ve směru do Tesca či nádraží má za úkol vyzdobit kopřivnický výtvarník Hynek Tekula, jenž již v Kopřivnici v průchodu kolem budovy městského úřadu vytvořil velkou nástěnnou malbu věnovanou slavnému konstruktérovi Hansi Ledwinkovi.

Zatím čelní stěnu podchodu zdobí malby Emila Zátopka, legendárního kopřivnického běžce, od jehož narození letos uplyne sto let a Ignáce Šustaly, zakladatele kopřivnické kočárovny, z níž později vzešel podnik Tatra. Hynek Tekula pro Deník uvedl, že malba na průčelí podchodu „Myší díra“ ještě není hotová.

Těžní věže dolů Frenštát, 14. února 2022 ve Frenštátu pod Radhoštěm.
Budou si lidé sami vyrábět a distribuovat energie? Na Novojičínsku o tom uvažují

„Byl jsem teď na dovolené, v příštích dnech se chystám to postupně dodělat. Zatím jsem si tam nahodil ty dvě postavy – to bylo zadání města, aby tam tyto dvě postavy, u nichž si připomínáme výročí sta a dvou set let od narození, byly. Původně jsem si pohrával s myšlenkou, že bych tam těch osobností udělal více, ale je to trochu improvizace,“ nastínil Hynek Tekula a dodal, že zatím také ještě ani nemá vymyšlené, jak se dostane k horní části stěny. „Není to úplně ideální místo pro stavbu žebříku, takže uvidím,“ poznamenal.

Hynek Tekula podotkl, že na výzdobu „Myší díry“ přispělo město Kopřivnice, které tak dalo nepsaný souhlas s tím, že podchod se stane legálním místem pro umění graffiti. „Kdokoliv tam přijde, může tam něco namalovat. I kluci, kteří to dělali, mají v plánu, že tak jednou za rok tam přijdou a udělají něco nového,“ uzavřel Hynek Tekula. (ipa)