Projekt za 340 tisíc korun bude dotován 170 tisíci ze Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie. Zbytek financí poskytne ze svého rozpočtu město.

Kino, jako takové, má v Kopřivnici více než šedesátiletou tradici. Samotné kino Puls oslavilo v loňském roce již desáté výročí. „Ačkoliv kino prošlo před dvěma lety modernizací, v rámci níž byla provedena základní digitalizace zvuku, postupující technický vývoj si nyní žádá úpravy, související s plynulým přechodem k digitalizaci obrazu,“ vysvětlila tisková mluvčí města Kopřivnice Lucie Petříčková.

Koncem srpna se v kopřivnickém kině Puls uskuteční rekonstrukce, po které se návštěvníci mohou těšit nejen na dokonalejší ozvučení, ale především také na větší a kvalitnější promítací plátno.

V kině Puls se promítá pravidelně dvakrát denně, kromě středy, kdy je kinosál využíván pro divadelní představení, besedy a komorní koncerty. „Své diváky si našly také projekce Filmového klubu, zvláštní odpolední promítání pro seniory, takzvaný Bijásek pro děti či snímky v rámci celorepublikového projektu Film a škola,“ vyjmenovala mluvčí Petříčková a dodala, že mimo tato promítání se v kině konají nepravidelné přehlídky, jako jsou Kraťasy, Projekt 100, Jeden svět, Ozvěny Anifestu, Kopřiva a další.

„Za zmínku stojí i oblíbené promítání letního kina na zahradě základní školy Dr. Milady Horákové, které je letos plánováno na poslední týden v srpnu,“ dodala Petříčková.