Amatérští i profesionální tanečníci, zpěváci, kapely, či jinak talentovaní mladí a dospělí lidé mají opět příležitost předvést své dovednosti a umění na multikulturní přehlídce Schody. Letošní ročník bude podle jednoho z autorů přehlídky, Davida Monsporta, v duchu japonské kultury. „Zájemci o vystoupení se mohou zaregistrovat k účasti na našich webových stránkách. Vystupujícím tradičně nabízíme podporu ve formě kvalitního světelného a zvukového zázemí“, zdůraznil výhody David Monsport.

Samotná přehlídka hodlá pobavit a inspirovat veřejnost v sobotu 13. června v Kulturním domě Kopřivnice. Pro skalní příznivce i nováčky slibují pořadatelé nejen velké množství kulturních zážitků, ale také několik hodin zábavy a samozřejmě pár novinek. „Hlavní změny zveřejníme až před samotnou akcí a pár novinek chceme představit v rámci přímého přenosu, který bude zajišťovat Kabelová televize Kopřivnice jak do místních domácností, tak po internetu,“ uvedl Monsport s tím, že pro vystupující budou připravena tři různá prezentační pódia, která umožní rychlý průběh programu. Na konci letních prázdnin pak každý soubor či jednotlivec dostane od organizátorů dvd s kompletním záznamem přehlídky. Také diváci si na Schodech přijdou na své, protože se budou moci zapojit do připravených soutěží a hrát o zajímavé ceny.

Přehlídka Schody vznikla za účelem inspirace a motivace převážně mladých lidí pro aktivní využívání jejich volného času. Svůj účel plní dokonale a na Schodech se daří udržovat zdravou soutěživost mezi vystupujícími a vytváří se zde prostředí pro inspiraci, rozvoj činnosti a nabídky spolupráce. Kopřivnická akce se těší rok od roku velkému zájmu jak diváků, tak účinkujících. V žádném případě však není jen záležitostí amatérů. Prezentují se na ní i soubory, které již fungují déle a jsou známější, tedy poloprofesionálové, ale i profesionálové. Je přístupná všem zájemcům, každý má možnost se přihlásit a předvést, co se naučil, co umí. Uzávěrka přihlášek je stanovena k 15. květnu. Více informací mohou zájemci najít na http://schody.koprivnice.org.