Lidé by podle webmastera Radka Chvistka měli na webu najít všechny potřebné informace, na jaké byli dosud zvyklí. Obsah se nemění. „Došlo však k celkové modernizaci, a to jak z hlediska uživatelů, tak správy webu. Nejdůležitější změnou je, že se web stal responzivní, takže se přizpůsobuje tomu, zda jej lidé sledují na počítači, tabletu nebo na mobilním telefonu. Vzhledově navazuje na nový vizuální styl města, který používáme od loňského roku,“ shrnul Radek Chvistek.

Medvědice zachycená fotopastí v okolí Smrku koncem června 2019.
Město Kopřivnice varuje: Myslivci v okolí Červeného kamene spatřili medvěda

Autorem webových stránek je firma Webhouse, která vzešla vítězně z výběrového řízení. Lucie Macháčková, vedoucí oddělení vnějších vztahů, upozornila, že se podařilo vysoutěžit nižší cenu, než město předpokládalo - web stál necelých 278 tisíc včetně daně a cena zahrnuje i dvouletý servis. „Firma má bohaté zkušenosti s tvorbou městských webů, přičemž strukturu ovlivnily jednotlivé odbory městského úřadu, které na webu zveřejňují informace. Provedli jsme také uživatelské testování a nechali web připomínkovat všechny naše zaměstnance. Nyní nám mohou připomínky zasílat i občané,“ doplnila Lucie Macháčková.

Zkušební provoz potrvá čtrnáct dnů, po tu dobu pojedou současně obě verze webu – stará i nová. Na nový web se lidé prozatím dostanou přes odkaz http://koprivnice.cz.webhouse.cz/. „Některé maličkosti ještě ladíme a také čekáme, jaké připomínky zašlou uživatelé. Po dvou týdnech už definitivně přejdeme na novou verzi,“ ujistil Radek Chvistek. Poznámky k webu lze zasílat na e-mail webmaster@koprivnice.cz.

Revitalizace centra Kopřivnice - 2. ledna 2023.
VIDEO: Rekonstrukce, dlažba a beton. Tak teď vypadá centrum Kopřivnice

Lucie Macháčková připomněla, že tvorba nového webu je součástí zhruba dvouletého projektu, jehož součástí bylo vytvoření nového vizuálního stylu, spuštění portálu občana a průzkumu spokojenosti obyvatel. S realizací pomohla dotace ministerstva práce a sociálních věcí ve výši téměř 3,5 milionu korun, město z vlastního rozpočtu doplatí 183 tisíc.