Najít vhodné místo k parkování je problém zřejmě pro každého člověka, který nemá vlastní dům, garáž nebo předplacené místo na parkování. V Kopřivnici se možnost placeného stání nabízí momentálně pouze lidem se závažným zdravotním postižením. V minulosti mohli získat po předchozím souhlasu rady města parkovací místo například členové hasičského sboru. Podle platné vyhlášky činí roční poplatek za vyhrazení trvalého parkovacího místa 15 000 korun. Momentálně však parkovací místo nezíská pro sebe nikdo. Město si totiž nechává v současnosti zpracovat kompletní dopravní studii a než bude hotová, nechtějí ve věci parkování podnikat žádné další kroky. „Víme, že je situace v Kopřivnici kritičtější, ale chceme počkat na vypracování studie. Nemělo by asi smysl budovat někde parkoviště bez toho, abychom znali ostatní souvislosti,“ uvedla tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Podle slov mluvčí Petříčkové se na dopravní studii pracuje právě v těchto měsících a hotová by měla být v létě. „Potom bude samozřejmě projednávána na úřadě a také s veřejností. Ihned poté budeme na základě studie podnikat další kroky v dopravě,“ přislíbila Petříčková. „Občas mi přijde nějaký podnět, abychom zprovoznili spíše nějaké stání než parkoviště. Tyto záležitosti se snažíme projednávat vždy se správcem komunikace a pokud jsou peníze, tak to řešíme,“ uvedla s tím, že větší akce, jako jsou výstavby nových parkovacích míst, se budou odvíjet až od kompletní studie. „Rozhodně mohou být občané klidní, protože o věci víme a snažíme se ji řešit. Určitě budeme budovat nová parkovací místa. Například na sídlišti Jih, na jehož regeneraci jsme dostali dotaci,“ dodala mluvčí.

V Novém Jičíně začne nový parkovací systém platit už od 1. května 2009. V rámci něj se počítá se zavedením jednosměrek v několika ulicích ve městě, začnou platit rezidentní a abonentní karty a lidé si při parkování na některých místech budou muset za sklo auta vložit parkovací kotouč.