Potřebujete zpomalit a načerpat novou energii? A víte, co je Lesní mysl? Přijďte to zjistit! Kopřivnice srdečně zve na procházku lesem, která bude protkaná krátkými cvičeními nefyzické povahy zaměřenými na relaxaci, vnitřní zklidnění, obnovení sil a zlepšení nálady. Sraz bude ve čtvrtek 5. října v 9 a ve 14 hodin na parkovišti u koupaliště.

Lesní mysl je finský koncept seberozvoje a sebepéče vycházející z poznatků o přírodě a duševním i fyzickém zdraví.

Objekt v Lubojatech, který naposledy využíval místní osadní výbor - 2. října 2023.
Bývalý hostinec se bourat nebude. Zastupitelé Bílovce dali na přání občanů

Je vhodný pro každého, kdo je rád v lese, v přírodě. Ve Finsku se stala Lesní mysl součástí práce ve školách, firmách, v různých pečovatelských oborech, ale vyhledávají ji i přepracovaní manažeři, unavení rodiče či vrcholoví sportovci. Ukázkový workshop pořádá Kopřivnice v rámci kampaně Dny zdraví.

„Procházka bude dlouhá asi dva kilometry a potrvá zhruba 2,5 hodiny. Povede ji instruktorka Kristýna Nováčková. Účastníkům doporučujeme pohodlné oblečení a obuv vhodnou do přírody,“ upřesnila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová. 

Akce je součástí projektu KOPRtoUR spolufinancovaného z dotačního programu Moravskoslezského kraje Podpora dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21.