VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kopřivničtí zastupitelé už nemusejí zvedat ruce

Kopřivnice - Hlasovat pro a proti si kopřivničtí zastupitelé vyzkoušeli při svém posledním zasedání na novém zařízení. Novinka, která do zasedacího sálu přinesla hned několik zlepšení, stála město přes 700 tisíc korun.

3.3.2009
SDÍLEJ:

Kopřivničtí zastupitelé již nemusejí zvednout při hlasování na zasedání ani ruku. Stačí pouze zmáčknout knoflík. Nový systém hlasování vyřešil nejen zrychlení a zpřehlednění hlasování, ale také kvalitu zvukového přenosu.Foto: Archiv/MěÚ Kopřivnice

Že se peníze, vyložené na nové hlasovací zařízení, vyplatily, potvrzují také slova chvály starosty města Kopřivnice Josefa Jalůvky. „Je to určitě krok k lepšímu. Možná se ještě nějaké detaily musí vyladit, ale celkově si myslím, že reakce byly příznivé,“ pochvaloval si po čtvrtečním zasedání zastupitelů nový systém starosta Jalůvka.

Zastupitelé se nového zařízení dočkali po patnácti letech fungování starého systému. Moderní hlasovací zařízení je podobné tomu, které užívají například i poslanci v poslanecké sněmovně. Každý zastupitel disponuje vlastní identifikační kartou, kterou při svém příchodu na zasedání aktivuje své hlasovací zařízení. Zastupitelé si tak nemusejí namáhat ruce zvedáním, stačí stisknout příslušné tlačítko na stole před sebou. Hlasování se tak nejen zpřehlednilo, ale také časově zkrátilo. „Když se zvedaly ruce, bylo to nepřehledné i pro diváky a lidé se nemohli zorientovat. Teď je přesně vidět na projekční ploše, kdo jak hlasoval,“ řekl Jalůvka a dodal, že výsledek hlasování je znázorněn pod jmenným seznamem a navíc barevně odlišen. Zelená znamená pro, červená proti a žlutá barva znázorňuje zdržení se hlasování. „Všichni zastupitelé hlasují najednou a během deseti vteřin stisknou knoflík. Ihned poté se objeví výsledky, takže je nezpochybnitelné, jak kdo hlasoval,“ dodal starosta.

Novým systémem se zlepšila také zvuková kvalita přenosu. Podle starosty Jalůvky byla reprodukce zvuku jedním z důvodů pořízení nového vybavení. Moderní systém mikrofonů by si měl oproti svým předchůdcům mnohem lépe poradit s rušením mobilními telefony, které musely být dosud během zasedání zcela vypnuté. Systém navíc umožní archivaci všeho, co bude v zasedací místnosti během zastupitelstva proneseno. „Jde snadno zpětně dohledat daný příspěvek a reakce na něj. Když vím, kdo danou věc předkládal, tak to už není problém,“ odhalil starosta další výhodu.

Nový systém je bezpochyby technický pokrok kupředu, za které město zaplatilo společnosti Bitest více než sedm set tisíc korun. „Vypsali jsme veřejné výběrové řízení, kam se přihlásilo několik firem, tato byla nejlepší,“ naznačil Jalůvka a současně prozradil, že momentální řešení zasedací místnosti rozhodně není tím posledním, ke kterému se Kopřivnice hodlá uchýlit. „Naše cílové řešení je přizpůsobit jednu místnost jako konferenční, zasedací pro různá školení. Tato místnost by se zároveň využívala i pro zastupitelstvo. S tím se však počítá až do budoucna po získání nějakých financí,“ upřesnil plány města starosta a dodal, že radnice hodlá na tuto akci využít nějaký dotační program. „Z vlastních zdrojů na to nemáme a v tuto chvíli jsou navíc naléhavější záležitosti,“ uzavřel Jalůvka.

Autor: Markéta Kovalová

3.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení