Den obce Pustějov se uskutečnil již posedmé a jeho hlavním mottem byla tradiční soutěž v netradičních disciplínách o titul Nejlepší Puštějovják(čka). Přihlásil se úctyhodný počet devíti párů, které se postupně utkaly v disciplínách Střelba, Klání na stolci, Rytíř na koni, Věnečkiáda a Koštěbal.

„Vítězné družstvo získá letní týdenní pobyt v Alpách pro čtyři osoby,“ deklaroval ještě před zahájením soutěží jeden z organizátorů a zároveň moderátor akce Karel Bednařík. Pobytové zájezdy vyhráli rovněž ti, kdož se umístili na dalších dvou místech, všechny tři vítězné trojice navíc získaly i sošky Puštějovjáka.

Zkrátka nepřišli ani návštěvníci, kteří si rovněž mohli zasoutěžit o hodnotné ceny a zasoutěžili si i starostové některých obcí na Novojičínsku. „Pozvali jsme pětadvacet starostů zejména z obcí, které postihla záplava. Chtěli jsme jim jednak poděkovat za to, co již vykonali, a také jsme chtěli, aby u nás alespoň na chvíli přišli na jiné myšlenky,“ uvedl starosta Pustějova Tomáš Maiwaelder.

Někteří ze starostů, kteří přijeli si dokonce i zasoutěžili. Dagmar Novosadová z Kunína, Josef Magera z Velkých Albrechtic, Pavel Nikel z Bítova, Zdeněk Fusik z Bílova, Tomáš Machýček z Jeseníku nad Odrou a Richard Ehler ze Suchdolu nad Odrou se totiž utkali ve skládání puzzle. Každý z nich měl složit znak Pustějova. Nejšikovnější ruce i představivost měl Zděněk Fusik, který složil pustějovský znak jen o zlomek sekundy dříve než jeho kolega Tomáš Machýček.

S přibývajícím časem se pozornost návštěvníků upínala stále více na plac, kde začala poslední soutěž – koštěbal. Hraje se dvakrát po minutě podobně jako hokej s míčkem, jen s tím rozdílem, že míček je trochu větší a hokejku nahrazuje klasické koště. Právě koštěbal rozhodl o tom, že letošní titul Nejlepší Puštějovják(čka) získali manželé Veronika a Pavel Černochovi. Vzhledem k tomu, že při přebírání ceny s nimi byly na pódiu i jejich dvě děti, dá se očekávat, že zájezd do Alp pojmou jako rodinný výlet.