Předchozí
1 z 9
Další

Koupaliště Nový Jičín

Ilustrační foto. Návštěvníci na letním koupališti v Porubě si užívají teplé dny, 26. června 2019 v Ostravě.Ilustrační foto. Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Venkovní bazén v Novém Jičíně má od července otevřeno denně od 10 do 20 hodin. V areálu jsou plavecký bazén 50 metrů, dětský bazén, tobogan, stolní tenis, dětské hřiště, hřiště na beach volejbal, workoutové hřiště i multifunkční aréna. Základní vstupné pro dospělého je 90 korun, loni 66, pro dítě 45, loni 33 koruny senioři nad 65 let zaplatí 70 korun. Nechybí kiosky s občerstvením - půllitr čepované jedenáctky Bernard vyjde na 36 korun, půl litru kofoly stojí 38 korun. Hranolky s kečupem či tatarkou vyjdou na 45 korun, párek v rohlíku s hořčicí či kečupem 29 korun, sýr s hranolky a tatarku je za 119 korun, k mání je také sýr v housce, langoš, panino a další.

Letní koupaliště v Kopřivnici

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Koupaliště je otevřeno od 9 do 20 hodin V areálu se nachází plavecký bazén o rozměrech 50 krát 20 metrů, bazén pro neplavce 50 krát 20 metrů a dětský kruhový bazén. Pohybu se návštěvníci mohou věnovat na beachvolejbalovém hřišti, při minigolfu, stolním tenise nebo fotbálku. V areálu funguje půjčovna - míče, rakety na badminton, slunečníky. Celodenní dospělé vstupné stojí 65 korun, loni 55 korun, děti a senioři zaplatí 45 korun, loni 40 korun. K dispozici je letní bar s terasou. V bufetu je půllitr desítky Radegast za 33 korun, půl litru točené limonády podle aktuální nabídky je za 35 korun, hranolky s tatarkou nebo kečupem stojí 40 korun, párek v rohlíku je za 30 korun, k mání jsou i bramboráčky, smažený sýr s hranolky za 85 korun, řízek, hamburger, tortila, langoše a další.

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm

Frenštátský aquapark.Frenštátský aquapark.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Největší zdražení čeká návštěvníky aquaparku ve Frenštátě pod Radhoštěm. Vedoucí organizační složky Správa městských sportovních zařízení Jiří Štefek uvedl, že kromě celodenního vstupu budeme i letos nabízet i vstupy v kratších intervalech jako dopolední, odpolední a večerní koupání, pro časté návštěvníky jsou připravené zvýhodněné permanentky na pět či deset vstupů.

Pohoda je známý naturistický kemp s pláží v Ostravě-Antošovicích a na jeho názvu je rozhodně kus pravdy.
Naháči z kraje nedají dopustit na pohodu na Antoškách. A pozor! Nesedat s holou!

„Ke zvýšení ceny vstupného jsme bohužel museli přistoupit z důvodu navýšení cen energií a také chemikálií používaných při provozu areálu,“ doplnil Jiří Štefek.Frenštátský aquapark je na Novojičínsku jediným místem ke ke koupání, kde je předehřívaná voda, v celém areálu je také k dispozici wifi. „Příprava na sezónu byla jako každoročně důsledná, proběhla potřebná údržba areálu, opravovalo se například i vodní potrubí přepadových žlabů a opravovala se oběhová čerpadla,“ podotýká Jiří Štefek.

Ceny 

Areál je otevřený každý den od 9 do 20 hodin. V areálu aquaparku je k dispozici přístup na WIFI, skluzavka, tobogan, plavecký bazén, bazén s atrakcemi, dětský bazének i beachvolejbalové hřiště. Předehřívaná voda má 24 až 26 stupňů Celsia. Základní celodenní vstupné je pro dospělé 150 korun, loni 120 korun, děti do 18 let a důchodci platí 110, loni 90 korun. Desítka Radegast v půllitrovém kelímku vyjde na 38 korun, půl litru kofoly stojí 35 korun. Za hranolky návštěvník zaplatí 48 korun, párek v rohlíku s kečupem nebo hořčicí stojí 35 korun a kupříkladu burger je za 85 korun.

Přírodní koupaliště Studénka

Koupaliště ve Studénce.Koupaliště ve Studénce.Zdroj: se svolením Hany Vítové

V červenci a srpnu je otevřeno denně od 10 do 19 hodin. V areálu je možno využít tobogan, zahrát si beachvolejbal, k dispozici je dětské hřiště s herními prvky. Dospělí zaplatí 80 korun, děti od 3 do 15 let a důchodci to mají za polovinu. Čepovaný desetistupňový Radegast, půl litru, vyjde na 35 korun, půl litru kofoly stojí 40 korun. Hranolky s tatarkou nebo kečupem se prodávají za 45 korun, párek v rohlíku za 45 korun, sýr v housce stojí 65 korun, klobása s chlebem a hořčicí 55 korun a sýr s hranolkami 85 korun.

Vodní nádrž v Heiparku v Tošovicích u Oder

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Areál vodní nádrže je otevřený denně od 9 do 19 hodin. Vodní nádrž v Tošovicích má rozměry 70 krát 50 metrů, hluboká je až 5 metrů, v jedné části nádrže je prostorné koupaliště s brouzdalištěm pro děti, které má hloubku od 0,3 do 1,5 metru. Součástí odpočinkové plochy je hřiště na beach volejbal a fotbálek. Základní celodenní vstupné je 90 korun, loni 70, Děti do 7 do 14 let, studenti a senioři nad 65 let zaplatí 70 korun. Ve stánku mají čepovanou desítku Radegast za 38 korun, půl litru čepované kofoly je za 45 korun, 200 gramů hranolků je za 45 korun, k tomu se dá za 15 korun přikoupit tatarka nebo kečup. Výběr je ale mnohem větší v restauraci Heikalka.

Koupaliště Libotín Štramberk 

Koupaliště Libotín ve Štramberku 22. června 2022.Koupaliště Libotín ve Štramberku 22. června 2022.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Po třech letech se mohou těšit na koupání také ti, kdo si oblíbili koupaliště v Libotíně ve Štramberku. Město nechalo provést kompletní rekonstrukci za více než 10 milionů korun – opravy se týkaly bazénové vany i brouzdaliště, technologie pro úpravu vody a došlo také na předláždění chodníků. Bazén má délku 50 metrů, v blízkosti koupaliště je volejbalové antukové hřiště, minigolf, je zde i možnost zahrát si stolní tenis. U areálu jsou i dětské prvky.

Koupaliště Libotín ve Štramberku 22. června 2022.
Koupaliště ve Štramberku po třech letech opět otevírá, takhle to tam teď vypadá

Ceny

Otevřeno je od 9 do 20 hodin, celodenní vstupné pro dospělého stojí 80 korun, děti od 3 do 15 let a senioři nad 65 let zaplatí 60 korun.O deset korun více si připlatí také návštěvníci koupaliště v Odrách. Otvírají tam v 9.30 hodin a zavírají v 19 hodin. Kromě plaveckého bazénu a části pro neplavce s masážními tryskami a chrliči je v areálu dětský bazén s deštníkem a malou skluzavkou. V areálu je 80 metrů dlouhý tobogan, možnost hraní beachvolejbalu, pétanque či badmintonu. Víkendové základní vstupné pro dospělé je 80, loni 70 korun, mládež a studenti letos zaplatí 50 korun. Ve všední dny zaplatí dospělý návštěvník 70 korun, loni to bylo 60.

Ricco Příbor

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Luboš Jeníček

S desetikorunovým zdražením musí počítat také návštěvníci koupaliště Ricco v Příboře. V areálu je bazén o délce 50 metrů, dětský bazén, různé vodní atrakce. Otevřeno je od 9 do 21 hodin. Základní vstupné pro dospělé je 70 korun, loni 60 korun, důchodci nad 70 let letos mají vstup za 40 korun, děti od 2 do 15 let platí 50 korun.S vyššími výdaji je nutné počítat rovněž při nákupu piva, nealka, hranolků či jiného občerstvení.

Aquapark Olešná 

Letní aquapark Olešná, 30. července 2020 ve Frýdku-Místku.Letní aquapark Olešná, 30. července 2020 ve Frýdku-Místku.Zdroj: Deník/Pavel Netolička

Lehátka gratis, doplňkový prodej (třeba opalovacích krémů, když dojdou), kolovna, bezpečnostní schránky, mnoho možností najíst se či napít, nedělní dopolední aquaaerobic a krytá část v případě škaredého počasí. I taková je nabídka Aquaparku Olešná kousek západně od Frýdku-Místku. K novinkám letošní sezony tady patří rozšiřování dětského hřiště.

• provozní doba je v červenci a srpnu od 9 do 21 hodin, v září od 10 od 18 hodin, přičemž ji může ovlivňovat nepříznivé počasí

• základní celodenní vstupné je 175, abonentské 160, zvýhodněné pro seniory, handicapované, ale také studenty do šestadvaceti let (musí se prokázat dokladem ze školy) 145 korun, po 17. hodině se ceny snižují, rodinné vstupné je od 360 po 695 korun

• čepované pivo desítka je za 35, stejně tak nealkoholické pivo, dvanáctka pak za 39 korun, kofola a malinovka půllitr za 35 korun

• hranolky vycházejí od 40, langoše od 54, vařená kukuřice je za 55, palačinky za 59, smažený sýr za 145 korun

Letní koupaliště Poruba (Vřesina)

Letní koupaliště Sareza v Porubě. 19. června 2021 v Ostravě.Letní koupaliště Sareza v Porubě. 19. června 2021 v Ostravě.Zdroj: Deník/Lukáš Ston

Na největším přírodním koupališti svého druhu ve střední Evropě doufají zejména v dobré počasí, kterým by se vynahradila poslední dvě nepříliš teplá a covidová léta. Otevřeno zde mají denně od 9 do 19 hodin za 150 korun, vstup po 16. hodině stojí 120 korun. Zdejší pýchou je obří tobogán, spousta skluzavek a dalších atrakcí.

Vstupné: 150,- dospělí (loni 130,-), 110,- děti
Točené pivo: 40,-/0,5l
Kofola: 40,-/0,5l
Hranolky: 40,-
Párek v rohlíku: 35,-
Langoš: 70,-
Pizza: 40,-/osmina pizzy
Hamburger: 90,-