Blesková povodeň zasáhla také mořkovský rekreační areál, což mělo v roce 2009 za následek pozdější otevření koupaliště. „Byli jsme vytopeni hned dvakrát, takže jsme museli bazén dvakrát vypouštět a vydezinfikovat. Hodně nám pomohli hasiči. Povodně nás zbrzdily zhruba o čtrnáct dní,“ svěřila se provozovatelka Iveta Skybová a jedním dechem dodala: „Srpen se už vydařil.“

Pokud počasí dovolí, napouštět se bazén začne v posledním červnovém týdnu. Již teď se však mohou návštěvníci těšit na nové dětské hřiště, na které obec získala dotaci. „Je to lákadlo pro rodiny s dětmi,“ přiznala Skybová s tím, že již nyní je otevřený autokemp. Restaurace v areálu, Podhorská chalupa, je momentálně v provozu jen o víkendech, se začátkem prázdnin denně. Dospělí příznivci vodních radovánek si tento rok, oproti loňsku, připlatí o pět korun. „Vstupné bude čtyřicet korun pro dospělé, dvacet pět pro děti a pro ubytované je poskytována sleva,“ řekla provozovatelka.

V mořkovském areálu koupaliště to bude žít celé léto. Nebude chybět druhý ročník klání ve vaření guláše, stejně tak lidi pobaví koncerty. „Jediný víkend tady nebude volný,“ slíbila na závěr Iveta Skybová.